In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Przedsiębiorczość rodzinna i sukcesja w biznesie

Koncentrujemy naszą aktywność wśród rodzimej przedsiębiorczości rodzinnej. Doradzamy klientom w zakresie strukturyzacji majątku, relacji korporacyjnych i aspektach prawnych środowiska biznesowo - rodzinnego. Wspieramy w przygotowaniu i wdrożeniu scenariusza zmiany pokoleniowej, w obszarze związanym ze spadkobraniem,  strukturyzacji składników majątkowych uwzględniając wolę spadkodawcy oraz możliwości i predyspozycje sukcesora.

Posiadając bogate doświadczenie reorganizacyjne i korporacyjne, wspieramy sukcesorów w podejmowaniu własnych inicjatyw biznesowych, jak również w procesach przejęcia biznesu rodzinnego i jego kontynuacji.

Szczególne kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie łączymy w szeroką gamę usług, które możemy zaoferować firmom rodzinnym. Klienta prowadzimy przez proces sukcesji, przedstawiając najkorzystniejsze rozwiązania zarówno dla założyciela jak i sukcesora, również gdy najlepszą drogą dla firmy okazuje się rynek giełdowy, inwestor, a także rozwiązania zagraniczne: trust czy fundacja zagraniczna.

 ___________________________________________________________________________________________________________

Zapoznaj się z sylwetką prawnika

r.pr. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy, prowadzący praktykę Private Clients w GWLAW

____________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do zapoznania się ze spotami edukacyjnymi poświęconymi Firmom Rodzinnym. Biznes rodzinny to pojęcie coraz częściej goszczące w naszej świadomości, zaś Firmy Rodzinne to trzon naszej gospodarki. Dzielimy się z Państwem naszym eksperckim doświadczeniem.

Beata Krzyżagórska, Robert Mikulski oraz Piotr Grabowski jako jedni z nielicznych na rynku usług prawnych posiadają kompetencje w obszarze doradztwa dla Firm Rodzinnych zaś wartość projektów sukcesyjnych wspólnie prowadzonych przekracza kilka miliardów złotych.

Zapraszamy do oglądania spotów, nasi eksperci będą zapoznawali Państwa z poniższą tematyką:
➡️ Sukcesja;
➡️ Fundacja rodzinna;
➡️ Program motywacyjny jako narzędzie wsparcia rozwoju firmy przy zarządzaniu zewnętrznym;
➡️ Zarządzanie majątkiem prywatnym firm rodzinnych;
➡️ Przeszkody w rozwoju firm rodzinnych;
➡️ Na czym polega przewaga konkurencyjna firm rodzinnych;
➡️ W co dziś inwestują firmy rodzinne.


PLIKI DO POBRANIA

Uczestnicząc w doświadczeniach naszych klientów związanych ze zmianą pokoleniową w biznesie wspieramy rozwój naszej gospodarki.