In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Izabela Kielczyk - Psycholog biznesu

          

Izabela Kielczyk

Psycholog biznesu
Psychoterapeuta i trener ludzi biznesu
przedsiębiorca

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów oraz ich biznesów i środowiska przedsiębiorczości rodzinnej integrujemy doświadczenie i wiedzę prawników zespołu kancelarii Grabowski i Wspólnicy pod przewodnictwem mec. Piotra Grabowskiego oraz kompetencje psychologa biznesu, psychoterapeuty i trenera biznesu – Izabeli Kielczyk.

Łączymy siły w trosce o biznesy naszych klientów, dbając zarówno o wyzwania z obszaru prawnego, jak i relacje międzyludzkie, wyzwania psychologiczne w prowadzeniu biznesu.

Gdzie widzimy styczność zakresów psychologii i prawa w przedsiębiorczości?

Odpowiadamy na potrzebę rynku w zakresie sukcesji – trudnych momentów nagłej sukcesji, konfliktów rodzinnych i biznesowych, strukturyzacji właścicielskiej, zmian modelu biznesowego, organizacji i prawa pracy, relacji z kontrahentami, relacji wewnętrznych pomiędzy wspólnikami i członkami zarządów.

 

Dlaczego psycholog w biznesie?

Im wyżej w karierze, tym większe wyzwanie. Im większe doświadczenie, tym więcej pytań.
Pandemia przynosi dodatkowe wyzwania i trudności dla menedżerów i właścicieli firm związane z problemami psychologicznymi w zespołach.

Szef to zawód, a firma to ludzie. Prowadząc przedsiębiorstwo, codziennie spotykasz się z wyzwaniami jako przełożony, właściciel, lider czy partner. Relacje międzyludzkie leżą u podstaw prowadzenia biznesu i są jego najtrudniejszym elementem. Dlatego też znajomość ludzkiej psychiki, potencjalnych źródeł zachowań, zdolność identyfikowania ograniczeń i barier, wyzwalania potencjału oraz umiejętność szczerej, otwartej rozmowy to nieocenione „miękkie” kompetencje na stanowisku przełożonego.

Są sytuacje czy etapy rozwoju firmy, w których zrozumienie i znajomość psychologicznych aspektów prowadzenia biznesu pomaga w znalezieniu rozwiązań dla trudnych sytuacji. Konsultacje z zakresu psychologii biznesu stanowią wparcie Twojej opieki prawnej uzupełniając ją o analizę psychologiczną sytuacji i zachowań ludzkich. Dzięki niej łatwiej o zrozumienie, osiągnięcie porozumienia i rozwiązanie problemu.

Przykładowy zakres tematów w firmie, w których przeplata się psychologia i prawo:

 • Sukcesja
 • Restrukturyzacja
 • Zmiana modelu biznesowego
 • Zatrudnienia
 • Zwolnienia
 • Relacje z kontrahentami
 • Relacje pomiędzy wspólnikami

Psychologia biznesu pomaga także w rozwiązaniu skomplikowanych problemów osobistych lub zagadnień relacyjnych, które mogą pojawić się w związku z prowadzeniem firmy:

 • kompetencje menedżerskie wraz z aspektami skutecznego przywództwa
 • zarządzanie emocjami w relacjach zawodowych
 • umiejętności zarządzania zespołami
 • komunikacja w biznesie
 • relacje w miejscu pracy
 • tematy trudne w firmie - choroba psychiczna pracownika, śmierć w zespole, konflikty w zespole, nieformalni przywódcy
 • kształtowanie indywidualnego wizerunku w biznesie
 • rozwój osobisty i zawodowy
 • rozwój inteligencji emocjonalnej
 • psychologia stresu
 • wystąpienia publiczne

Dlaczego ja?

Jestem terapeutą ludzi biznesu. Psychologiem z zamiłowania i z wykształcenia, ale także wieloletnim praktykiem -  psychoterapeutą oraz przedsiębiorcą. Jako współwłaściciel i dyrektor zarządzający prowadzę rodzinną firmę Bellako Sp. z o.o.  od ponad 30 lat produkującą oryginalne, naturalne mieszaki przyprawy dla rynku spożywczego i gastronomii. Jestem także współtwórcą i właścicielem placówki psychoterapeutycznej Pracownia Psychorozwoju Kielczyk obecnej na rynku od ponad 10 lat i zatrudniającej 15 specjalistów.

Od 17 lat zajmuję się psychologią biznesu pomagając menadżerom w pełnieniu ich roli, a firmom w rozwoju. W pracy łączę doświadczenie przedsiębiorcy z wykształceniem psychologa. To mnie wyróżnia i stanowi unikalne połączenie.

Od początku swojej kariery zawodowej tworzyłam własne firmy i mam za sobą zarówno sukcesy jak i porażki, dlatego też znam dogłębnie zagadnienia biznesowe i wyzwania, z którymi borykają się menadżerowie. Ze mną możesz porozmawiać o nurtujących Cię problemach biznesowych, wyzwaniach stojących przed właścicielem firmy, wspólnikiem czy kierownikiem, a także o codziennych problemach pracowników. Ja je zrozumiem, ponieważ sama zmagam się z podobnymi sytuacjami codziennie.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, pomagam liderom mierzyć się z ich własnymi wyzwaniami i  prowadzę autorską terapię dla ludzi biznesu. Przeprowadzam kadrę kierowniczą przez psychologiczną analizę ich aktualnych potrzeb biznesowych w poszukiwaniu własnych rozwiązań w oparciu o indywidualną osobowość menadżerską. Z drugiej strony, pomagam zajrzeć w głąb siebie, znaleźć odpowiedzi na pytania i drogę do osiągnięcia celu – osobistego i zawodowego. Te dwie sfery łączą się ze sobą i przenikają się wzajemnie, dlatego też tak ważna jest analiza psychologiczna w biznesie.

Opracowuję i prowadzę także wykłady i webinaria z tematyki psychologii biznesu na indywidualne zlecenia firm, instytucji, organizacji biznesowych, uczelni. Jako ekspert udzielam wywiadów mediom wydawnictw branżowych, opiniotwórczych czy informacyjnych. Publikacje z moim udziałem ukazywały się m.in. w Newsweeku, WPROST, Polityce, Rzeczpospolitej czy Gazecie Wyborczej. Udzieliłam także wywiadów telewizjom: TVN, TVN24, Polsat, TP oraz rozgłośniom Polskiego Radia, Tok FM, Radio Dla Ciebie i Radio Nowy Świat.

Kim jestem?

Przede wszystkim: człowiekiem. Czasem lepszym, czasem gorszym – jak każdy z nas. Lubię filozoficzne dyskusje, nowe wyzwania i jazdę na nartach (naprawdę szybką). Ciągnie mnie do świata, innych kultur i innych punktów widzenia, ale lubię też chwile spokoju, gdy przed snem czytam dobrą książkę. Cenię autentyczność i staram się ją przekładać na relacje zawodowe i osobiste, dlatego na sesjach każdemu daję możliwość bycia dokładnie tym, kim jest, szukając jego autentycznych zachowań i nawyków, a następnie dopasowując do nich swój styl pracy.

Uczę się akceptowania własnych ograniczeń, ale też maksymalnego wykorzystywania swoich możliwości. Energia i poczucie humoru świetnie w tym pomagają, dlatego uczę siebie i innych nieprzejmowania się drobiazgami i skupiania się na jasno wytyczonej ścieżce.

 

„Szefie, pomóż sobie! Akceptując swoje ograniczenia, wychodzisz poza nie”