In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Inicjatywa Firm Rodzinnych

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

oraz 

BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy spółka partnerska

PARTNER STRATEGICZNY STOWARZYSZENIA INICJATYWA FIRM RODZINNYCH W DZIEDZINIE PRAWA ORAZ ASPEKTÓW PRAWNYCH SUKCESJI

  

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. (GWLAW) oraz BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy spółka partnerska (BRILLAW) zostały wyłącznym Partnerem Strategicznym stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) w dziedzinie prawa oraz aspektów prawnych sukcesji.

Konsorcjum kancelarii prawnych GWLAW oraz BRILLAW, specjalizujących się w doradztwie dla firm prywatnych i ich właścicieli, w szczególności w procesach sukcesji, zostało wyłącznym Partnerem Strategicznym IFR w dziedzinie prawa oraz aspektów prawnych sukcesji. Partnerstwo GWLAW oraz BRILLAW w IFR jest wynikową wielu lat pracy prawników zespołów kancelarii dla właścicieli firm rodzinnych i ich biznesów, zebranego doświadczenia zdobytego w trakcie prowadzonego doradztwa oraz naturalnego zaangażowania obu kancelarii we wsparcie przedsiębiorczości rodzinnej.

Zespoły prawników kancelarii od lat swoje doradztwo dedykują prywatnym przedsiębiorstwom z kapitałem polskim, jak również zagranicznym. Wiedza oraz doświadczenie zdobyte przez prawników kancelarii w obszarze doradztwa dla firm rodzinnych, w szczególności w zakresie procesów sukcesji, transformacji biznesowej oraz w obszarze rozwoju firm rodzinnych, pozwalają na holistyczne spojrzenie na poszczególne biznesy rodzinne i dostosowanie rozwiązań prawnych do celów obranych przez właścicieli.

Partnerstwo GWLAW i BRILLAW dla stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i członków IFR oznacza merytoryczne wsparcie prawne, wiedzę, która będzie przekazywana podczas spotkań, webinarów i rozmów, doświadczenie, którym dzielić się będą prawnicy w różnorodnych formach przekazu. Wspólnie będziemy pracować nad dobrymi rozwiązaniami w projekcie ustawy o fundacji rodzinnej.

'Wspólnie możemy więcej! Nasza współpraca z Inicjatywa Firm Rodzinnych dedykowana właścicielom firm rodzinnych przyniesie wymierne korzyści dla ich biznesów. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Propagowanie informacji o tym, jak firmy rodzinne są ważne dla polskiej gospodarki oraz tworzenie sprzyjających do rozwoju firm rodzinnych rozwiązań prawnych, w tym polskiej fundacji rodzinnej, jest naszym celem. Wsparcie przedsiębiorców rodzinnych i praca z właścicielami tych firm jest dla nas jednocześnie wyzwaniem i nauką. Korzystajmy z wieloletniego doświadczenia firm rodzinnych.' - mówią r.pr. Piotr Grabowski oraz r.pr. Robert Mikulski

_________________________________________________________________________________________________________________

U-RODZINY OGÓLNOPOLSKI ZJAZD FIRM RODZINNYCH

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.  była partnerem prawnym Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-Rodziny 2020 realizowanego w tym roku w fomule hybrydowej.

Podczas czwartego dnia zjazdu odbyły się dyskusje z udziałem prawników kancelarii.

Sukcesja w firmach rodzinnych - dostepne i planowane rozwiązania w polskim porządku prawnym

  • Zarząd sukcesyjny – praktyczne aspekty z perspektywy dwóch lat obowiązywania ustawy o zarządzie sukcesyjnym
  • Tymczasowy przedstawiciel – kim jest i kiedy jest potrzebny w firmie
  • Fundacja rodzinna – instytucja zapewniająca trwanie firmy przez pokolenia

Luiza Kwaśnicka - radca prawny

Daria Leszczyk - adwokat 

Debata prawników - prawnopodatkowy poradnik kryzysowy dla przedsiębiorców rodzinnych.

Dynamiczne zmiany prawa i podatków, czyli co nas czeka tej zimy. Kontrahent popada w problemy – czyli jak zabezpieczyć interes firmy w przypadku restrukturyzacji lub upadłości naszego partnera biznesowego. Know-how jako najcenniejsze aktywo naszej firmy – czyli jak zabezpieczyć firmę w przypadku konieczności redukcji zatrudnienia.

Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający

 

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-Rodziny 2020

 

 

Grabowski i Wspólnicy Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych