In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Inicjatywa Firm Rodzinnych

PODSUMOWANIE 14 OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU FIRM RODZINNYCH U-RODZINY 2021

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, przedsiębiorcy rodzinni z całego kraju zjechali się do Muszyny w dniach 1-2 października na 14. edycję Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY.

Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, od lat jest platformą do wymiany wiedzy, inspiracji i pomysłów pomiędzy przedsiębiorcami, managerami i ekspertami. W tym roku obrady odbyły się pod hasłem przewodnim 'SCENARIUSZE PRZYSZŁOŚCI', a celem debat i wystąpień było znalezienie odpowiedzi na 'Jaką rzeczywistość biznesową zbudują polskie firmy rodzinne?'.

Tegoroczna edycja największej konferencji biznesowej firm rodzinnych w Polsce zgromadziła blisko 250 uczestników stacjonarnie i online oraz ponad 40 prelegentów i gości specjalnych. Do grona partnerów i patronów 14. U-RODZIN dołączyło ponad 50 podmiotów, a program merytoryczny zawierał 5 debat i dyskusji, wystąpienie motywacyjne Marka Kamińskiego, 4 warsztaty praktyczne, a także networking w formie biznes miksera.

Główne wnioski z obrad 14. Zjazdu Firm Rodzinnych można zawrzeć w kilku tezach:

• Zmiany pokoleniowe i demograficzne coraz bardziej wpływają na prowadzenie biznesu w Polsce, a więc nie tylko warunki prawne i gospodarcze mają znaczenie;

• W procesie budowania firmy rodzinnej, nie tylko końcowy cel ma znaczenie, ale także droga którą pokonujemy oraz doświadczenie które zdobywamy;

• W obecnych warunkach rynkowych jedyną szansą na zapewnienie trwałości i sukcesu przedsiębiorstwa jest jego systematyczny rozwój;

• Pokonywanie wyzwań cywilizacyjnych, dbanie o środowisko, działalność społeczna i charytatywna – te aspekty powinny znaleźć się w strategiach rozwoju każdego biznesu;

• Przemyślana i zaplanowana sukcesja determinuje ciągłość i rozwój każdej firmy rodzinnej, w tym celu niezbędna jest współpraca Nestorów i Sukcesorów.

Już dziś zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję!

______________________________________________________________________________________________________________


ZAPROSZENIE NA 14 OGÓLNOPOLSKI ZJAZD FIRM RODZINNYCH 

U-RODZINY 2021

14. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych wraca do formuły wydarzenia stacjonarnego. Zeszłoroczna wyjątkowa zdalna edycja Zjazdu online potwierdziła potrzebę przedsiębiorców rodzinnych do spotkania się na żywo, omówienia aktualnych wyzwań biznesowych oraz networkingu w kameralnej atmosferze. Zatem U-RODZINY 2021 odbędzie się 1-2 października w Muszynie, gościć nas będzie  firma rodzinna - Hotel Klimek. Tegoroczna edycja została opatrzona hasłem 'Scenariusze przyszłości', a podczas zaplanowanych debat postaramy się odpowiedzieć na pytanie: 'Jaką rzeczywistość biznesową zbudują polskie firmy rodzinne?'. Wspólnie z przedsiębiorcami i ekspertami zastanowimy się, jak w obecnych warunkach gospodarczo-społecznych firmy rodzinne mogą zapewnić trwałość i dalszy rozwój biznesu. Dla osób które nie mogą dołączyć na żywo zaplanowana jest również transmisja online z części merytorycznych wydarzenia. 


Piotr Grabowski - radca prawny, wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. weźmie udział w debacie 'Scenariusze przyszłości' - debata społeczno-gospodarcza.


Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie

link do rejestracji

___________________________________________________________________________________________________


Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

oraz 

BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy spółka partnerska

PARTNER STRATEGICZNY STOWARZYSZENIA INICJATYWA FIRM RODZINNYCH W DZIEDZINIE PRAWA ORAZ ASPEKTÓW PRAWNYCH SUKCESJI

  

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. (GWLAW) oraz BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy spółka partnerska (BRILLAW) zostały wyłącznym Partnerem Strategicznym stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) w dziedzinie prawa oraz aspektów prawnych sukcesji.

Konsorcjum kancelarii prawnych GWLAW oraz BRILLAW, specjalizujących się w doradztwie dla firm prywatnych i ich właścicieli, w szczególności w procesach sukcesji, zostało wyłącznym Partnerem Strategicznym IFR w dziedzinie prawa oraz aspektów prawnych sukcesji. Partnerstwo GWLAW oraz BRILLAW w IFR jest wynikową wielu lat pracy prawników zespołów kancelarii dla właścicieli firm rodzinnych i ich biznesów, zebranego doświadczenia zdobytego w trakcie prowadzonego doradztwa oraz naturalnego zaangażowania obu kancelarii we wsparcie przedsiębiorczości rodzinnej.

Zespoły prawników kancelarii od lat swoje doradztwo dedykują prywatnym przedsiębiorstwom z kapitałem polskim, jak również zagranicznym. Wiedza oraz doświadczenie zdobyte przez prawników kancelarii w obszarze doradztwa dla firm rodzinnych, w szczególności w zakresie procesów sukcesji, transformacji biznesowej oraz w obszarze rozwoju firm rodzinnych, pozwalają na holistyczne spojrzenie na poszczególne biznesy rodzinne i dostosowanie rozwiązań prawnych do celów obranych przez właścicieli.

Partnerstwo GWLAW i BRILLAW dla stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i członków IFR oznacza merytoryczne wsparcie prawne, wiedzę, która będzie przekazywana podczas spotkań, webinarów i rozmów, doświadczenie, którym dzielić się będą prawnicy w różnorodnych formach przekazu. Wspólnie będziemy pracować nad dobrymi rozwiązaniami w projekcie ustawy o fundacji rodzinnej.

'Wspólnie możemy więcej! Nasza współpraca z Inicjatywa Firm Rodzinnych dedykowana właścicielom firm rodzinnych przyniesie wymierne korzyści dla ich biznesów. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Propagowanie informacji o tym, jak firmy rodzinne są ważne dla polskiej gospodarki oraz tworzenie sprzyjających do rozwoju firm rodzinnych rozwiązań prawnych, w tym polskiej fundacji rodzinnej, jest naszym celem. Wsparcie przedsiębiorców rodzinnych i praca z właścicielami tych firm jest dla nas jednocześnie wyzwaniem i nauką. Korzystajmy z wieloletniego doświadczenia firm rodzinnych.' - mówią r.pr. Piotr Grabowski oraz r.pr. Robert Mikulski

_________________________________________________________________________________________________________________

U-RODZINY OGÓLNOPOLSKI ZJAZD FIRM RODZINNYCH

Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.  była partnerem prawnym Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-Rodziny 2020 realizowanego w tym roku w fomule hybrydowej.

Podczas czwartego dnia zjazdu odbyły się dyskusje z udziałem prawników kancelarii.

Sukcesja w firmach rodzinnych - dostepne i planowane rozwiązania w polskim porządku prawnym

  • Zarząd sukcesyjny – praktyczne aspekty z perspektywy dwóch lat obowiązywania ustawy o zarządzie sukcesyjnym
  • Tymczasowy przedstawiciel – kim jest i kiedy jest potrzebny w firmie
  • Fundacja rodzinna – instytucja zapewniająca trwanie firmy przez pokolenia

Luiza Kwaśnicka - radca prawny

Daria Leszczyk - adwokat 

Debata prawników - prawnopodatkowy poradnik kryzysowy dla przedsiębiorców rodzinnych.

Dynamiczne zmiany prawa i podatków, czyli co nas czeka tej zimy. Kontrahent popada w problemy – czyli jak zabezpieczyć interes firmy w przypadku restrukturyzacji lub upadłości naszego partnera biznesowego. Know-how jako najcenniejsze aktywo naszej firmy – czyli jak zabezpieczyć firmę w przypadku konieczności redukcji zatrudnienia.

Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający

 

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-Rodziny 2020

 

 

Grabowski i Wspólnicy Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych