In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Akademia GPW Growth

 

________________________________________________________________________________

2.08.2022 r.

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademii GPW Growth - Programu edukacyjnego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi programu oraz opiniami absolwentów poprzednicj trzech edycji.

www.gpwgrowth.pl

________________________________________________________________________________

11.06.2022 r. 

W sobotę 11 czerwca odbyła się Gala zakończenia III edycji Akademii GPW Growth. 

Dziękujemy za możliwość podzielenia się wiedzą oraz dośwaidczeniem. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli na dokonanie kolejnych kroków w rozowju przedsiębiorstw.

Relacja z Gali tutaj

 Jednocześnie już dziś zachęcamy do zapoznania się z programem Akademii, rekrutacja do IV edycji rozpoczęła się.

Chcesz zobaczyć wideokomentarz uczetsników Akademii? Kiknij tutaj

05.03.2022 r. 

W sobotę 5 marca odbyła się narzędziownia realizowana w ramach piątej sesji Akademii GPW Growth.

Kancelaria Grabowski i Wspólnicy jest partnerem i prowadzi zajęcia praktyczne w ramach obszar tematycznego

WARTOŚĆ Z ODPOWIEDZIALNEGO DZIAŁANIA

Zajęcia poprowadził radca prawny dr Rafał Trzeciakowski #GWLAW oraz radca prawny Robert Mikulski - partner zarządzajacy #Brillaw.

Poprowadzone zajęcia pozwoliły na uzyskanie odpowiedzi na pytania: dlaczego strukturyzacja właścicielska jest ważna w budowaniu wartości firmy, w procesie sukcesji oraz jak wykorzystać potencjał pracowników wyższego szczebla do rozwoju biznesu?

Do zobaczenia za rok!

12.07.2021 r.

GPW rozpoczęła rekrutację do trzeciej edycji Akademii GPW Growth – giełdowego programu, który stanowi cykl wykładów i warsztatów adresowanych do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw

Udział w programie pozwala nabyć kompetencje, które w przyszłości mogą pomóc firmom w debiucie na warszawskim parkiecie

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej, trzeciej już edycji Akademii GPW Growth – programu wspierającego rozwój polskiego sektora MŚP. Projekt ten należy do najważniejszych inicjatyw zawartych w strategii rozwoju Grupy Kapitałowej GPW do 2022 roku.

W 2018 roku zarząd GPW zdecydował się umieścić w nowej strategii program edukacyjny dedykowany małym i średnim przedsiębiorcom. Na polskim rynku działa ponad dwa miliony firm, z czego ponad 99 proc. należy do sektora MŚP. Postanowiliśmy podzielić się z nimi cennymi wskazówkami i doświadczeniami pozwalającymi na rozwój i wzrost – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW, na gali podsumowującej poprzednią edycję projektu. – O sukcesie Akademii zdecydowała rozbudowana baza kontaktów giełdy oraz jej szerokie zaplecze eksperckie, w skład którego wchodzą uznani analitycy rynkowi i doświadczeni specjaliści z największych spółek, zarówno tych prywatnych, jak i należących do Skarbu Państwa. Patronat nad tym unikatowym projektem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii – dodała Izabela Olszewska.

Poza kompetencjami „twardymi”, takimi jak zarządzanie ryzykiem, operowanie kapitałem czy prawidłowe raportowanie wyników, uczestnicy Akademii mają możliwość rozwinięcia także „miękkich” umiejętności, odnoszących się do tworzenia właściwych relacji w zespole czy budowania osobistego potencjału lidera. To właśnie na ich znaczenie dla odniesienia sukcesu w biznesie wskazywała Ewa Opolska z EY Academy Of Business, partnera merytorycznego  programu.

- Firmy to nie tylko cyfry i tabele, ale ludzie je tworzący. Istotne jest, aby bezcenna wiedza zdobyta podczas tego roku akademickiego na warszawskiej giełdzie wsparła wasz rozwój osobisty. Prawdziwy lider to osoba o szerokich horyzontach nieunikająca nowych, trudnych wyzwań, ale jednocześnie efektywnie angażująca w ich realizacje partnerów i współpracowników – podkreśliła Ewa Opolska.

W drugiej edycji Akademii GPW Growth uczestniczyło 24 przedstawicieli firm z różnych branż, zarówno ich właściciele, jak i członkowie kadry zarządzającej. Podczas uroczystej gali na zakończenie programu, otrzymali oni certyfikaty „Ready for Growth” stanowiące potwierdzenie zdobytej wiedzy oraz praktycznych umiejętności.

GPW Growth to kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm w oparciu o zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw. W ramach projektu odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty, a także case studies. Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

Organizatorem inicjatywy jest GPW we współpracy z partnerami, wśród których znajdują się m.in: Polski Fundusz Rozwoju S.A., EY Academy of Business, Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. k., NBS Communications, CFA Society, Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, Business Dialog, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Klub Dyrektorów Finansowych. Akademia została również objęta patronatem medialnym przez: Forbes, Biznes24, Polska Press

Osoby zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać się do trzeciej edycji Akademii pod adresem growth@gpw.pl.

Więcej informacji: https://gpwgrowth.pl/ a także w Wideokomentarzu GPW.

 

________________________________________________________________________________

23.06.2021 r.

W minioną sobotę, tj. 19 czerwca odbyła się Gala Zakończenia II edycji Akademii GPW Growth.

Mogliśmy spotkać się w formule tradycyjnej i porozmawiać, co przyniosło wszystkim obecnym radość z możliwości dialogu.

Gala zakończenia odbyła się w Sali Notowań, zebrała uczestników Akademii, którzy otrzymali Certyfikaty Ready for Growth potwierdzające nabyte umiejętności, kompetencje i wiedzę, które w przyszłości posłużą rozwijaniu przedsiębiorstw i ich samych jako liderów. 

Dziękujemy uczestnikom, organizatorowi -  Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz pozostałym Partnerom:

Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom za współpracę przy drugiej edycji Akademii.
Partner strategiczny: Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Partner główny: Polish Investment and Trade Agency
Partner merytoryczny: EY Academy of Business Polska
Honorowy patronat: Ministerstwo Rozwoju
Partnerzy:  Business DialogKlub Dyrektorów Finansowych 'Dialog'CFA Society PolandInicjatywa Firm RodzinnychNBS Communications
Patroni medialni: BIZNES24Forbes Polska

Do zobaczenia za rok, w kolejnej edycji Akademii.

________________________________________________________________________________

06.03.2021 r.

W sobotę 6 marca odbyła się V sesja #GPWGrowth nt. 'Wartość Odpowiedzialnego Działania- dlaczego strukturyzacja właścicielska jest narzędziem rozwoju i budowania odpowiedzialnego biznesu', którą poprowadził mec. Robert Mikulski, Brillaw Mikulski & Partners oraz mec. Piotr Grabowski, wspólnik zarządzający #GWLAW
#GPWGrowth jako program rozwojowy Warsaw Stock Exchange (GPW) dedykowany jest kadrze zarządzającej małych oraz średnich przedsiębiorstw. Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. jako partner przedsięwzięcia współtworzy unikalną platformę edukacyjno-networkingową.

✅ Strukturyzacja właścicielska na poziomie korporacyjnym
✅ Wpływ strukturyzacji właścicielskiej na rozwój firmy
✅ Przeciwdziałanie ryzyku tzw. wrogiego przejęcia
✅ Zapewnienie trwałości biznesu po śmierci właściciela firmy
✅ Zapobieganie tzw. ”paraliżowi decyzyjnemu”
Dziękujemy za możliwość współpracy #GPWGrowth oraz pozostałym partnerom

_________________________________________________________________________________________________________________

 16.10.2020 r.

Inauguracja II Edycji Akademii GPW Growth

Dziś odbyła się inauguracja II edycji Akademii GPW Growth. Spotkanie miało charakter hybrydowy, uczestnicy zebrali się w Sali Notowań GPW, natomiast Partnerzy Projektu i jednocześnie wykładowcy Akademii połączyli się zdalnie z zebranymi.

Cieszymy się, że nasza Kancelaria kolejny raz może być Partnerem tak dobrego Projektu poświęconego przedsiębiorstwom rodzinnym. Liczymy na nowe doświadczenia, ambitnych i chłonnych wiedzy uczestników i owocne dyskusje.

Do zobaczenia i usłyszenia w kolejnych spotkaniach realizowanych w ramach Akademii.

r.pr. Piotr Grabowski poprowadzi narzędziownię w ramach sesji V na temat: Dlaczego strukturyzacja właścicielska jest narzędziem rozwoju firmy i jak właściwe regulacje prawne wspierają budowanie odpowiedzialnego biznesu?

__________________________________________________________________________________

24 lipca 2020 r.

Rusza rekrutacja do drugiej edycji Akademii GPW Growth

23 czerwca rozpoczęła się rekrutacja do drugiej edycji Akademii GPW Growth – programu wspierającego rozwój polskiego sektora MSP. GPW Growth należy do najważniejszych inicjatyw strategicznych zawartych w strategii rozwoju Grupy Kapitałowej GPW do 2022 roku.

Kancelaria Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. jest partnerem programu wspierając organizatora i uczestników wiedzą swoich prawników w zakresie strukturyzacji właścicielskiej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej GPW Growth oraz uczestnictwa w programie.

www.gpwgrowth.pl

__________________________________________________________________________________

 3 lipca 2020 r.

W miniony piątek odbyła się gala zakończenia pierwszej edycji Akademii GPW Growth organizowanej przez Warsaw Stock Exchange (GPW)GWLAW by Grabowski & Partners jest partnerem #GPWGrowthPiotr Grabowski wraz z Robert Mikulski jako prelegenci V sesji poprowadzili narzędziownię nt. 'Dlaczego strukturyzacja właścicielska jest narzędziem rozwoju firmy i jak właściwe regulacje prawne wspierają budowanie odpowiedzialnego biznesu?'
Gala zakończenia akademii odbyła się na sali notowań oraz w formie online. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w programie, w którym zainteresowani mogli pozyskać wiedzę z zakresu rozwoju przedsiębiorstw, a my jako partnerzy mieliśmy możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Dziękujemy organizatorowi - Warsaw Stock Exchange (GPW), pozostałym partnerom: Polski Fundusz Rozwoju S.A.,Polish Investment and Trade AgencyMinisterstwo RozwojuEY Academy of Business,Inicjatywa Firm RodzinnychForbesBusiness DialogCFA Society Poland.

Gratulujemy wyróżnionym uczestnikom uzyskania certyfikatu uczestnictwa w I akademii GPW Growth.

galeria z gali zakończenia na dole strony

___________________________________________________________________________________

GPW Growth jest programem, który Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. jako organizator wraz z partnerami, wśród których jest Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.  zainicjowała, w celu wsparcia rozwoju i transformacji spółek z sektora MŚP.

W ramach GPW Growth uruchomiona zostanie Akademia GPW Growth, która dostarczy wiedzy z zakresu praktycznych elementów funkconowania spółek. 

 

 

Akademia GPW Growth

  • jest programem wspierającym rozwój i transformację spółek z sektora MŚP
  • ma na celu wzmocnienie kompetencji liderów oraz pomoc w wyznaczaniu nowego kursu w rozwoju w MŚP
  • dedykowana jest właścicielom firm, zarządzającym oraz kadrze menadżerskiej, odpowiedzialnej za realizację kluczowych obszarów
  • obejmuje cykl spotkań edukacyjnych oraz networkingowych, 10 sesji, 120 godzin wykładów i spotkań, certyfikat 'Ready for Growth'

Więcej na stronie:

www.gpwgrowth.pl 

__________________________________________________________________________________

7 marca 2020 r.

W minioną sobotę odbyła się V sesja #GPWGrowth nt. 'Wartość Odpowiedzialnego Działania- dlaczego strukturyzacja właścicielska jest narzędziem rozwoju i budowania odpowiedzialnego biznesu', którą poprowadził mec. Robert Mikulski, Brillaw Mikulski & Partners oraz mec. Piotr Grabowski, wspólnik zarządzający #GWLAW
#GPWGrowth jako program rozwojowy Warsaw Stock Exchange (GPW) dedykowany jest kadrze zarządzającej małych oraz średnich przedsiębiorstw.
 Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. jako partner przedsięwzięcia współtworzy unikalną platformę edukacyjno-networkingową.

✅ Strukturyzacja właścicielska na poziomie korporacyjnym
✅ Wpływ strukturyzacji właścicielskiej na rozwój firmy
✅ Przeciwdziałanie ryzyku tzw. wrogiego przejęcia
✅ Zapewnienie trwałości biznesu po śmierci właściciela firmy
✅ Zapobieganie tzw. ”paraliżowi decyzyjnemu”
Dziękujemy za możliwość współpracy #GPWGrowth oraz pozostałym partnerom:
EY Academy OF Business
Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Ministerstwo Przedsiębiorczości I Rozwoju
Inicjatywa Firm Rodzinnych
NBS Comunication
Busines Dialog
CFA Program
Forbes Polska
Strefa Biznesu 

 __________________________________________________________________________________

              

Zapraszamy do IV edycji Akademii GPW Growth