In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Strukturyzacja właścicielska jako narzędzie budowania bezpieczeństwa finansowego firmy rodzinnej | dr Rafał Trzeciakowski dla magazynu RELACJE
2022-09-23

Finanse od zawsze były i prawdopodobnie będą jednym z głównych motorów napędowych działania firmy rodzinnej – taka jest w istocie natura biznesu. Wraz z rozwojem firmy rodzinnej, pojawieniem się kolejnych obszarów działalności, coraz większych kontraktów i większym ryzykiem prowadzenia działalności gospodarczej, przed uczestnikami biznesu rodzinnego zaczynają pojawiać się wyzwania dotyczące konieczności zapewnienia bezpieczeństwa finansowego zarówno firmy jak i rodziny. Wzrost skali biznesu, zmieniające się otoczenie prawno-gospodarcze czy nadchodzące procesy sukcesyjne to tylko niektóre z wyzwań, które mogą zaburzyć bezpieczeństwo finansowe rodzinnego biznesu. Jednym z elementów budowania takiego bezpieczeństwa, także w ujęciu wielopokoleniowej firmy rodzinnej jest strukturyzacja właścicielska.

 

Zachęcamy do czytania artykuły dr Rafała Trzeciakowskiego - radcy prawnego w #GWLAW

Znajdziecie w nim Państwo odpowiedź na pytanie: Dlaczego ważna jest dywersyfikacja działalości i ryzyk oraz strukturyzacja właścicielska.

Polecamy!

Artykuł opublikowany w magazynie firm rodzinnych RELACJE publikowanego przez Inicjatywę Firm Rodzinnych

 Link do artykułu