In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
V Forum Firm Rodzinnych Forbes | Gala Sopot | Województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie
2022-09-16

W dnkiu 13 września odbyła się pierwsza z zaplanowanych dziesięciu Gal w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes.

Przedsiębiorcy z województw pomorskiego i kujawko-pomorskiego zebrali się w hotelu Haffner w Sopocie, by odebrać wyróżnienia w Rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych. 

Spotkania z firmami rodzinnymi są inspirujące, z wielką przyjemnością goście Gali wysłuchują historii rodziny w biznesie i recept na kryzysy, których w ostatnich latach nie brakuje. 

W Sopocie tematem przewodnim był 'Test wartości w kryzysie. Czy nadszedł czas na nowy wymiar 'rodzinności' w biznesie?'

Podczas spotkania odbyła się dyskusja z przedstawicielami firm rodzinnych oraz partnerami projektu. Jak słusznie można przypuszczać firmy rodzinne odczuwają kryzys związany z wysoką inflacją, wojną w Ukrainie i niestabilnością prawa. Niektóre firmy, jak Rutkowski Development wykorzystały czas kryzysyu pandemicznego na uporządkowanie organizayjne firmy rodzinnej, strukturyzację grupy kapitałowej. Dobrze wykorzystany czas strukturyzacji skutkuje sprawnym rozwojem i pomimo wyhamowania gospodarki, firma prze do przodu realizując swoje cele. 

Podniesiony został również temat ESG, który dotyka każda firmę i okazuje się, że firmy rodzinne równiez są aktywne w tym zakresie. 

Przedsiębiorcy podczas Gali odebrali wyróżenienia, serdecznie gratulujemy!

Ranking można znaleźć na stronach forbes.pl 

Zapraszamy do galerii zdjeć z Gali!