In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
4 edycja Forum Firm Rodzinnych zakończona! Dziękujemy i zapraszamy na podsumowanie!
2021-11-12

4 listopada br. odbyła się ostatnia z Gal Regionalnych realizowanych w ramach 4 edycji #forumfirmrodzinnych Magazynu Forbes Polska.
Edycja wyjątkowa choć z elementami tradycji wypracowanej od 2018 roku. Spotkaliśmy się w Gdańsku, Puszczykowie, Wrocławiu, Krakowie, Mikołowie, Łodzi, Warszawie, Lublinie i Toruniu.
Każda z gal była dla nas, organizatorów i partnerów, potwierdzeniem, ze polskie #firmyrodzinne zasługują na szczególną uwagę, na szczególne traktowanie i szczególne rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę majątku rodzinnego i jego pomnażanie, przy jednoczesnym dbaniu o beneficjentów majątków firm rodzinnych.
Spotkania w regionach pokazały nam również, że firmy rodzinne, jak żadne inne na rynku, potrafią przekuć kryzys w szanse, które zwinnie mogły być wykorzystane do dywersyfikacji działalności, reorganizacji firmy czy wystartowania z nowym biznesem sukcesorów. Wartości firm rodzinnych, szybkość w podejmowaniu decyzji, odwaga w podejmowaniu wyzwań - to cechy dzięki, którym firm rodzinne radziły sobie w czasie epidemii i naturalnie potrafiły reagować na zmienne warunku gospodarcze, ekonomiczne i społeczne.

4 listopada spotkaliśmy się w Toruniu w Hotelu Bulwar. Rozmówcy podczas panelu wskazywali rozwiązania jakie wdrożyli w czasie epidemii, dzielili się receptami na kryzys, który czasem okazywał się okazją do podjęcia wyzwań biznesowych. 
W panelu udział wzięli:
* Anna Holz – Biurfol Sp. z o.o.
*Marzena Szczotkowska-Topić – Renex,
Przemysław Mitraszewski – LPP S.A. oraz 
Piotr Grabowski #gwlaw
Andrzej Glinski – Bank Millennium.
Podczas Gali wręczone zostały również wyróżnienia dla firm z województwa kujawsko-pomorskiego. Gratulujemy m.in: Solbet Sp. z o.o., Ekosystem Sp. z o.o., Ampol-Merol Sp. z o.o.Emtor Sp. z o.o.ABRAMCZYK Sp. z o.o. Renex sp.j., Transchem Sp. z o.o.

Jedną z tradycji gal stała się prezentacja Dariusz Duma - 'Firmy rodzinne - Wspólnota losu, wspólnota wartości' zawsze z humorem, dygresją i komentarzem! Dziękujemy, również Łukasz Grass za prowadzenie spotkań oraz dobry humor w dyskusjach o sukcesji, również własnej. Dziękujemy Pawel Zielewski i całemu zespołowi Forbes Polska, bankowi Bank Millennium oraz FBN PolandDun & BradstreetLPP S.A.Grupa Sikora. BMW, BMW M, MINI, Motorrad.,
Gratulujemy wyróżnionym, liczymy na spotkanie za rok, być może już z polską fundacją rodzinną, która będzie wdrażana w firmach rodzinnych!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z relacją ze wszystkich Gal #forumfirmrodzinnych
#firmyrodzinne #sukcesja #forbespolska #gwlaw #fbnpoland #ffr #fundacjarodzinna

 

RELACJA