In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Forma prawna a bezpieczeństwo prowadzonego biznesu | webinarium
2021-04-08

Zapraszamy na webinarium organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych na temat:

'Forma prawna a bezpieczeństwo prowadzonego biznesu' 

Jaka forma prawna jest odpowiednia, a przede wszystkim bezpieczna dla Twojego biznesu? W warunkach często zmieniających się przepisów prawno-podatkowych to pytanie jest szczególnie istotne. Sytuacja każdej firmy jest inna i w pewnym stopniu wyjątkowa. Dlatego, czy najlepsza dla danej firmy będzie forma Sp. z o.o., Sp. k., czy też inny typ spółki decydują indywidualne uwarunkowania. Przy czym, wybór formy prawnej powinien zostać dokonany przy uwzględnieniu okoliczności biznesowych oraz celów przedsiębiorstwa, pamiętając oczywiście o zapewnieniu bezpieczeństwa firmy. Dodatkowo każdy proces zmiany formy prawnej powinien zostać poprzedzony analizą prowadzonej działalności z perspektywy planowanego przekształcenia, uwzględniającą specyfikę branży, w której działa spółka.

 

Webinarium poprowadzi Dawid Rejmer - wiceprezes Zarządu IFR, a prezenterem merytorycznym będzie Daria Leszczyk - adwokat w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

 

Webinarium obejmuje zakres tematyczny z obszaru prawa spółek, w szczególności z zakresu form prawnych przedsiębiorstw. Przyjrzymy się dostępnym w Polsce rozwiązaniom oraz powiemy na co należy zwróć uwagę przy podjęciu decyzji. Omówimy rodzaje form prawnych, motywy wyboru formy prawnej, a także kwestie zapewnienia bezpieczeństwa firmy i jej rozwoju. Agenda webinarium:

  1. Jakie ryzyka należy uwzględniać przy prowadzeniu biznesu?
  2. Czy odpowiedzialność przedsiębiorcy jednoosobowego faktycznie jest nieograniczona?
  3. Na czym polega osobista odpowiedzialność wspólnika spółki osobowej za długi spółki?
  4. Na jakich zasadach za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiadają jej wspólnicy, a na jakich członkowie jej zarządu?
  5. Jak zwiększać bezpieczeństwo firmy oraz osób zaangażowanych w jej tworzenie?
  6. Czy zmiana formy prawnej może stanowić podstawowy element budowania bezpieczeństwa firmy?
  7. Jak i kiedy wykorzystywać tzw. przekształcenia gospodarcze (transakcje mające za przedmiot przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część)?

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem:

Link rejestracyjny

 Więcej o Daria Leszczyk