- Zbycie udziałów w sp. z o.o. - o czym należy pamiętać? - radca prawny Luiza Kwaśnicka
- Zbliżają się zmiany w przepisach dotyczące pracowników | radca prawny Patrycja Dados
- FUNDACJA RODZINNA | Nowy termin wejścia w życie ustawy - w oczekiwaniu...
- Jak wybrać optymalną podatkowo formę prowadzenia biznesu? | Warsztat podczas VI Kongresy Rady Podatkowej
- Polski Ład. Jak wprowadzone zmiany wpłynęły na przedsiębiorców. Panel dyskusyjny podczas VI Kongresu Rady Podatkowej.
- Zmiany w przepisach o zatorach płatniczych | dr Rafał Trzeciakowski - Magazyn Poligrafika

W lutowym numerze Magazynu Forbes możecie Państwo zapoznać się z relacją, podsumowaniem z II Kongresu Firm Rodzinnych Forbes.
Fundacja rodzinna winna być bardzo elastycznym mechanizmem, którego statut można w bardzo łatwy sposób ukształtować i dookreślać zasady czerpania korzyści z fundacji.' - r.pr. Piotr Grabowski podkreślał w rozmowie z Forbes Polska podczas II Kongresu Firm Rodzinnych Forbes.
W oczekiwaniu na publikację projektu ustawy o fundacji rodzinnej zachęcamy do przeczytania artykułu w najnowszym numerze magazynu Forbes, podsumowania Kongresu, który wskazał walecznych, wytrwałych, zjednoczonych i przede wszystkim pracowitych polskich przedsiębiorców.
'Bywa jednak, że proces sukcesji ma ciemniejszą stronę. Z badania Forbesa wynika, że tylko połowa firm ma plan B., gdyby nie znalazła sukcesora. Być może 2021 r. przyniesie uregulowanie fundacji rodzinnych. To rozwiązanie bardzo pożądane i bardzo potrzebne. Tak naprawdę to główny element sukcesji, który spaja majątek rodzinny w jednym miejscu i zapobiega jego rozproszeniu w kolejnych pokoleniach. Oprócz oczywistych korzyści rozwiązania wymaga jednak przemyślenia dodatkowych kwestii. W przypadku dziedziczenia ustawodawca powinien uporać się np. z kwestią zachowku. Niezbędna jest też chociażby swoboda kształtowania statutu fundacji.'
Relacja z II Kongresu Firm Rodzinnych
