In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Strukturyzacja majątkowa a sukcesja w biznesie | adwokat Urszula Brzezińska
2021-01-05

Termin strukturyzacja nasuwa na myśl sformalizowane korporacyjne procesy transformacji biznesu, w ramach którego mogą mieć miejsce przeróżne wariacje na temat łączenia spółek, ich dzielenie lub przekształcanie w inne spółki. Rzadko przeciętny przedsiębiorca, myśląc o strukturyzacji, myśli o czymś niematerialnym. Biznes rodzinny kojarzy się zwykle z czymś więcej niż tylko cel materialny (zarobkowy). Immanentną cechą biznesu rodzinnego wydają się wartości wpisane w konkretną rodzinę, przekazywane z pokolenia na pokolenie i inkorporowane w model prowadzonego przez tę rodzinę biznesu.

Jakie znaczenie w procesach sukcesji ma strukturyzacja majątkowa w firmach rodzinnych? Czy nestorzy firm rodzinnych powinni zwrócić uwagę na strukturę swojego majątku oraz spółki? Czy ułożenie majątku i własności tego majątku oraz zarządzania aktywami i firmą są ważne w procesie przekazania biznesu następnemu pokoleniu.

W artykule dla Gazety MSP adwokat Urszula Brzezińska przybliża znaczenie strukturyzacji własnościowej - majątkowej w firmach rodzinnych.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem.

 


PLIKI DO POBRANIA