In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Nabywanie przez cudzoziemców nieruchomości oraz udziałów i akcji | Luiza Kwaśnicka | Rzeczpospolita 29 listopada 2019 r.
2019-11-29

W dzisiejszym numerze Rzeczpospolitej ukazał się obszerny artykuł r.pr. Luizy Kwaśnickiej, podnoszący temat nabywania przez cudzoziemców nieruchomości oraz udziałów i akcji.

Zdaniem autorki: 'Coraz więcej obywateli, przedsiębiorców z zagranicy postanawia zainwestować w zakup nieruchomości położonych na terytorium Polski. Niektórzy planują nabycie nieruchomości na cele wynajmu, inni realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego, jeszcze inni na własne cele mieszkaniowe bądź inne inwestycyjne.' 

Sprzyjające okoliczności gospodarcze do inwestowania w Polsce mają jednak pewne ograniczenia, o których autorka pisze w dzisiejszym artykule. ' Ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców to tylko jedna z kilku ustaw, ograniczających nabywanie w Polsce nireuchomości'.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, dostępnym na stronach online Rzeczpospolitej i w dzisiejszym dodatku Biznes gazety.


PLIKI DO POBRANIA