In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Forum Firm Rodzinnych Forbes

listopad 2020

Forum Firm Rodzinnych Forbes - III Edycja w jakże innej odsłonie niż wszystkie poprzednie edycje.

Wraz z pozostałymi partnerami jesteśmy z Państwem - Bank Millennium, FBN Poland, Bisnode.

Zachęcamy do zapoznania się z debatą - tutaj

'Wartości, na których przez dekady budowano firmy rodzinne, były kolejną tarczą, która umożliwiła przetrwanie podczas pierwszej fali kryzysu epidemicznego i gospodarczego'

 

 

marzec 2020 roku

'Forum firm rodzinnych to idealna platforma wymiany poglądów na temat wyzwań i problemów firm rodzinnych m.in. takich jak sukcesja, rozwój, digitalizacja czy inwestycje. Firmy rodzinne to fundament i przyszłość polskiej gospodarki' - mec. Piotr Grabowski (Magazyn Forbes/ marzec 2020)

 

2019-11-22

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes miało miejsce w Katowicach w przepięknym Hotelu Monopol. 21 listopada zgromadzili się przedsiębiorcy z województwa śląskiego oraz opolskiego. Rozmowa panelowa, poprowadzona przez Ryszarda Holzera z redakcji Forbes Polska, była swego rodzaju podsumowaniem drugiej edycji spotkań na Forum Firm Rodzinnych, podkresleniem, że firmy rodzinne są cenne, są odpowiedzialne - również za lokalne społeczności, są innowacyjne i chcą się rozwijać, wykorzystując także proces sukcesyjny, zmianę pokoleniową, czasem proces sprzedaży biznesu, by rozwinąć przedsięwzięcia gospodarcze, czasem zdywersyfikowane pod względem branży, chcą również wychodzić z marką na rynki zagraniczne.

W panelu udział wzięli: Piotr Grabowski, Andrzej Gliński, Przemysław Mitraszewski, Marcin Zachowicz, Tadeusz Dulian, Wojciech Jabłoński i Wacław Szafran.


2019-11-20

W Krakowie 19 listopada miała miejsce Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Podczas rozmowy panelowej mowa była o tym jak bardzo firmy rodzinne są cenne dla polskiej gospodarki - posiadają cechę, która pozwala im przetrwać w kryzysie, są skłonne zainwestować rodzinny kapitał w rozwój biznesu. Zmiana w firmie rodzinnej - sukcesja, dywersyfikacja działalności, sprzedaż biznesu w celu rozwoju innych przedsięwzięć biznesowych czy automatyzacja, digitalizacja są nieodzwoną cześcią rozowju firm rodzinnych, równiez często wyzwaniem.

W panelu wzięli udział: Magdalena Pazgan, Piotr Grabowski, Andrzej Barański, Przemysław Mitraszewski, Andrzej Gliński, Tadeusz Dulian oraz Ryszard Holzer jako moderator dyskusji.

Ogromne gratulacje dla wyróżnionych firm.

 

2019-11-15

W czwartek 14 listopada odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes dla przedsiębiorców z regionu mazowieckiego oraz podlaskiego. W Warszawie, podczas panelu, dyskusja skupiła się na istotności określania biznesu jako rodzinnego oraz wartościach rodzinnych, które przekładają się na funkcjonowanie firmy. Podkreslano również wagę doradców zewnętrznych w procesach sukcesyjnych oraz w drodze rozwoju firm.

W panelu udział wzięli: Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy GWLAW, Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Zbigniew Głuchowski - PFR TFI S.A. Marcin Zachowicz - TDJ S.A., Kacper Sosnkowski - KROSS S.A. oraz Jacek Ptaszek - JMP Flowers. Debatę moderował Paweł Zielewski - Forbes Polska. Kolejny raz mogliśmy wysłuchać inspirujących historii biznesów rodzinnych, dla których był ten wieczór. Gratulujemy wyróżnionym.

 

2019-11-12

W czwartek 7 listopada odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes w Pabianicach gromadząc przedsiębiorców z województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Podczas gali odbyła się tradycyjnie debata dyskusyjna, podczas której mowa była o przewadze firm rodzinnych w rodzimej gospodarce. W debacie udział wzięli:

Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Adam Rozwadowski - Enel -Med

Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium

Zbigniew Głuchowski - PFR TFI S.A.

Tadeusz Dulian - Deloitte

Marzena Sczątkowska - Topić - Renex

Debatę moderował Paweł Zielewski - redaktor naczelmny Forbes Polska

Spotkanie pełne historii biznesów rodzinnych. Wyjątkowa atmosfera, którą tworzą właściciele firm rodzinnych, zachęca do dzielenia się swoimi historiami i przeżyciami. Gratulujemy wyróżnionym.


 

 

2019-11-05

W minioną środę, 30 października w Toruniu zebrali się przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego, aby odebrać wyróżnienia i wyrazy uznania dla Najcenniejszych Firm Rodzinnych w regionie. Ze strony kancelarii gości powitał wspólnik zarządzający - r.pr. Piotr Grabowski. Podczas spotkania odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

Henryk Orfinger - współzałożyciel i wiceprezes Dr Irena Eris S.A.

Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium

Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik zarządu LPP S.A.

Anna Para - PFR TFI S.A.

Aleksandra Jasińska Kloska - Darpol

dyskusję poprowadził Ryszard Holzer - Forbes Polska

Rozmowa skupiła sie na wartościach firm rodzinnych, dotąd nienazywanych, a zawsze istniejących. To z nimi powstawały biznesy w latach przełomu i to znimi dziś firmy wtedy powstałe, dziś się rozwijają i dzis przed nimi stoi problem sukcesji. 

Gratulujemy wyróżnionym firmom i do zobaczenia w województwie łódzkim.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-10-28

We wtorek 22 października odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes w Szczecinie. Na spotkaniu zgromadzili się przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. W panelu dyskusyjnym ' Czy w Polsce opłaca się być firmą rodzinną?' udział wzięli:

r.pr. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Artur Czepczyński - właściciel i Prezes Zarządu ABC Czepczyński 

Paweł Gąsior - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI 

Andrzej Gliński  - Członek Zarządu, Bank Millennium

Katarzyna Łakińska - Właściciel V&P Group, Przewodnicząca Rady Nadzorczej FBN Poland

Przemysław Mitraszewski - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

oraz jako moderator - Ryszard Holzer - Forbes Polska

Podczas dyskusji mówiono o jednym z rozwizań w procesie sukcesji, jakim są fuzje i przejęcia oraz roli radcy prawnego w takim procesie. 

Gratulujemy wyróżnionym firmom z regionu zachodniopomorskiego i lubuskiego.

A już w najbliższą środę spotkanie w Toruniu.

__________________________________________________________________________________

2019-10-21

We Wrocławiu w minioną środę odbyło się kolejne spotkanie regionalne z cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na Gali zebrali się przedsiębiorcy z województwa dolnosląskiego wyróżnieni w rankingu Najcenniejsze Firmy Rodzinne. Gratulujemy wyróżnionym. Podczas Gali odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

Andrzej Gliński - członek zarządu, Bank Millennium

Zbigniew Głuchowski - Dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej 

Katarzyna Osadkowska - Współwłaściciel i Członek Zarządu, Osadkowski S.A.

Wojciech Wróbel - Grupa Wróbel

Dyskusję moderował Redaktor Naczelny Forbes - Paweł Zielewski

Podczs dyskusji mowa była o zaangażowaniu sukcesorów w firmę rodzinną, o przewadze firm rodzinnych w relacjach biznesowych oraz otoczeniu prawnym wyzwań, jakie stoją przed firmami rodzinnymi.

Gratulacje dla wyróżnionych firm.

 _________________________________________________________________________________

2019-10-14

W Rzeszowie 10 października odbyło się kolejne spotkanie regionalne z cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na Gali zebrali się przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego.

Podczas spotkania odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

r.pr. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik zarządu LPP S.A.

Andrzej Gliński - członek zarządu Bank Mlllennium

Krzysztof Nowosad - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI S.A.

Tadeusz Dulian - doradca biznesu rodzinnego Deloitte

Magdalena Pazgan-Wacławek- CEO& współwłaściciel KAP Holding

a prowadził ją Ryszard Holzer - Forbes

 

Gratulujemy wyróżnionym przedsiębiorstwom.

 

 

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-10-01

Spotkanie regionalne w Sopocie, które odbyło się w miniony czwartek w Hotelu Haffner, skupiło przedsiębiorców z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Podczas Gali silna reprezentacja z naszej kancelarii wzięła udział w panelu dyskusyjnym: r.rp. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający. W panelu wzięli również udział:

Artur Czepczyński - Prezes Zarządu/ Właściciel ABC Czepczyński

Andrzej Gliński - Członek zarządu Banku Millennium

Wojciech Jabłoński - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI

Przemysław Mitraszewski - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

Michał Nowak - Dyrektor Zarządzający, TDJ

Dyskusja skupiła sie na odpowiedzi na pytanie: ' Czy opłaca się być firmą rodzinną?' Wszyscy byli zgodni co do odpowiedzi - tak, opłaca się być firmą rodzinną. W rozmowie poruszono temat strukturyzacji właścicielskiej oraz odpowiedzialnego biznesu, zarówno odpowiedzialnego społecznie, jak i właścicielsko.

Ciekawy moment, kiedy Pan Artur Czepczyński zaprezentował podczas panelu projekt swojej firmy, projekt poświęcony edukacji dzieci - ABC Ekonomii, którego zadaniem jest upowszechnienie edukacji finansowej wśród najmłodszych. To dowód na to, jak silna jest jedna z wartości cechujących firmy rodzinne - odpowiedzialność - za biznes i jego otoczenie.

Podczas Gali odbyło się wręczenie wyróżnień dla firm z regionu oraz bankiet.

Gratulujemy wyróżnionym oraz dziękujemy za obecność. 

 

 

Więcej informacji i zdjęć na stronach Forum Firm Rodzinnych Forbes

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-09-20

Pierwsze ze spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes odbyło sie w dniu wczorajszym w Puszczykowie k. Poznania. Podczas gali odbyła sie debata, w której udział wzięli:

Paweł Zielewski - redaktor naczelny Forbes, jako moderator

Piotr Grabowski - wspólnik w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Andrzej Gliński - Członek Zarządu, Bank Millennium

Wojciech Jabłoński - Fundusz Ekspancji Zagranicznej PFR TFI

Michał Kwiatkiewicz - Współwłaściciel i Członek Rady Nadzorczej, Yes Biżuteria S.A, FBN Poland

Andrzej Szymański - Właściciel Lars, FBN Poland

Patrycja Szwarczyńska - Brown - Współwłaściciel i Członek Rady Nadzorczej , Biofarm Sp. z o.o., FBN Poland

Żywa dyskusja skupiała sie na potrzebach firm rodzinnych, w tym potrzebie zrzeszania się, aby wspólnie działać na rzecz zmiany, która powinna wesprzeć przedsiębiorców w budowaniu i rozwijaniu biznesów.

Wspominano również o Zielonej Księdze opublikowanej przez Ministerstwo Przedsiebiorczości i Technologii 13 września br. i pracach, które są wykonywane, aby powstała w polskim porządku prawnym fundacja prywatna oraz potencjale jaki jest w firmach rodzinnych działającyh wspólnie, również z doradcam prawnymi.

Poszukując odpowiedzi na zasadnicze pytanie tegorocznego Forum Firm Rodzinnych Forbes : 'Czy opłaca się być firmą rodzinną w Polsce”, dotknęliśmy głębi tematyki związanej z tą jakże specyficzną materią. Firmy rodzinne są decydującym elementem naszej gospodarki, są bardziej zorientowane na potrzeby swoich pracowników i odpowiedzialne społecznie - to główne konkluzje dyskusji.

Podczas gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla Najcenniejszych Firm Rodzinnych w województwie wielkopolskim. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy organizatorowi i pozostałym partnerom.

 

 

Więcej zdjęć na forbes.pl

 

2019-08-30

Druga edycja Forum Firm Rodzinnych Forbes rozpoczęła się debatą redakcyjną. Kancelaria Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. po raz kolejny została wyłącznym partnerem prawnym II edycji Forum Firm Rodzinnych Forbes. „Czy opłaca się być firmą rodzinną?” – taki był motyw przewodni debaty inaugurującej II edycję Forum Firm Rodzinnych Forbes – relacja z wydarzenia w wrześniowym Magazynie Forbes i na stronach forbes.pl.

To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla Kancelarii uczestniczyć w tym przedsięwzięciu w gronie tak znakomitych prelegentów:

Paweł Zielewski – redaktor naczelny Forbes – jako moderator

Adam Rozwadowski – Prezes Zarządu Enel – Med. S.A.

Andrzej Gliński- członek zarządu Banku Millenium S.A.

Andrzej Osiński – członek zarządu Bisnode S.A.

Katarzyna Łakińska – przewodnicząca rady nadzorczej FBN Poland

Przemysław Mitraszewski – Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

Ewa Małyszko – prezes Zarządu PFR TFI S.A.

Michał Nowak – managing director TDJ S.A.

Piotr Grabowski – wspólnik zarządzający Kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych  sp. k.

 

 

 __________________________________________________________________________________

 

2019-06-19

Forum Firm Rodzinnych okazało się jednym z najważniejszych projektów Magazynu Forbes'

Jesienią rusza kolejna edycja Forum Firm Rodzinnych. Spotkamy firmy rodzinne w 10 lokalizacjach, wyróżnione zostaną przez Magazyn Forbes kolejne przedsiębiorstwa rodzinne, które budują wielopokoleniowe przedsięwzięcia, których marzeniem jest dalszy rozwój, również globalnie. Organizator Magazyn Forbes wraz z Partnerami, merytoryczne dyskusje, historie firm rodzinnych, historie procesów sukcesyjnych, historie ludzi, którzy budują biznes na fundamentach wartości rodzinnych. A już dziś przypominamy redakcyjną debatę rozpoczynającą minioną edycję Forum Firm Rodzinnych. Czy kolejna edycja podniesie świadomość istotności planowania procesów przebiegających w firmach? Czy na postawione pytania padną jednoznaczne odpowiedzi? Jak bardzo firmy rodzinne są istotne dla polskiej gospodarki? I jak duża wartość kryje się w ich odpowiedzialności?

Zapraszamy do obejrzenia debaty rozpoczynającej I edycję (2018). Jak wygląda sytuacja rodzinności w biznesie dziś, a jak będzie wyglądać w kolejnych pokoleniach?

2019 - 01-08 

Forbes docenia partnerstwo. Dziś otrzymaliśmy z rąk przedstawicieli Magazynu Forbes wyróżnienie i statuetkę za współpracę parterską w I edycji Forum Firm Rodzinnych. Dziękujemy za gest uznania.

2018-11-21

Forum Firm Rodzinnych | Warszawa | Spotkanie Regionalne |

W czwartek 15 listopada w Warszawie odbyło się ostatnie z ośmiu spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Spotkanie poprowadził Roman Młodkowski, gospodarzem debaty był redaktor Paweł Zielewski, jego goścmi byli: mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski - przedstawiciel Zarządu LPP S.A., Marcin Ochnik - Prezes firmy Ochnik, Adam Chrościelewski  - Deloitte. W trakcie debaty padały pytania o wartości firmy rodzinnej, o narzędzia do zbudowania wielopokoleniowej firmy rodzinnej, wyzwania firm rodzinnych oraz jak to jest być firmą rodzinną? Dziękujemy przybyłym i gratulujemy wyróżnionym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę organizatora - Ringer Axel Springer - Forbes, oraz partnerom - LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode Polska, Blachy Pruszyński.

 Galeria zdjeć na dole strony i na Forbes.pl

 

2018-11-13

Forum Firm Rodzinnych | Poznań | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek tj. 8 listopada Forum Firm Rodzinnych i Gala rozdania nagród dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie odbyła się w Poznaniu. Organizator - Forbes Polska wraz z partnerami - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Bank Millennium, LPP S.A., Bisnode oraz Blachy Pruszyński oraz z regionalnymi i nie tylko przedsiębiorcami rodzinnymi wzięli udział w wieczornej gali. Podczas spotkania odbył się panel, który moderował red. Paweł Zielewski, a dyskutowali: Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Tadeusz Dulian - Deloitte, Maciej Duda - Duda Holding.

Podczas gali zostały również wręczone wyróżnienia dla Firm Rodzinnych z regionu.

Poznańska gala obfitowała w przedsiębiorczych gości jak również w trudne pytania o sukcesję, rodzinność w firmach, konflikty, mozliwe rozwiązania prawne, w tym wejście funduszy inwestycyjnych. 

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

 

2018-10-23

Forum Firm Rodzinnych | Łódź | Spotkanie Regionalne |

W dniu 23 października Forum Firm Rodzinnych zawitało do Łodzi, gdzie przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w spotkaniu dla firm rodzinnych. Spotkanie poprowadził tradycyjnie Roman Młodkowski, a debatę moderował redaktor Paweł Zielewski, a jego gcośmi byli nie tylko przedstawiciele partnerów wydarzenia tj., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Piotr Mitraszewski - LPP S.A., ale także goście, dla których rodzinność w firmie jest naturalna i przejmowana z pokolenia na pokolenie: Zbigniew Leszek - Założyciel Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, Jacek Furman - Prezes Aflofarm. W debacie wzięli udział również - Adam Mariański - Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Tadeusz Dulian - Deloitte. Dyskusja była bardzo żywa, obitowała w spontaniczne wypowiedzi, opowieści o przeprowadzonych ze skutkiem sukcesji. Padały pytania o to co jeśli nie ma sukcesora? Jakie są możliwości rozwiązań prawnych, jakie szanse daje nam ustawodawstwo w kraju i jakich rozwiązań jak np. fundacja rodzinna, nie ma jeszcze w Polsce.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-10-22

Forum Firm Rodzinnych | Katowice | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek w Hotelu Monopol w Katowicach odbyło się piąte z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes, które prowadził Roman Młodkowski.

Debatę moderował redaktor Eryk Stankunowicz, a panelistami byli: Piotr Grabowski - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Maciej Skucik - Stegu Sp. z o.o.

Debata na temat wyzwań firm rodzinnych obfitowała w merytoryczne pytania i konstruktywne wypowiedzi, refleksje dotyczące wartości firm rodzinnych, rozwiązań w obszarach sukcesji.

Forbes wraz z partnerami wręczył również wyróżnienia dla najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-11

Forum Firm Rodzinnych | Szczecin | Spotkanie Regionalne |

Forum Firm Rodzinnych Forbes zawitało w dniu 11 października do Szczecina, a tam wręczono nagrody dla Najdynamiczniej Rozwijających się Firm Rodzinnych w regionie oraz dyskutowano o Wyzwaniach Firm Rodzinnych. Dyskusję poprowadził Roman Młodkowski, a panelistami byli: Jarosław Bańka - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Krzysztof Łabowski - Bank Millennium, Bartosz Góźdź - Polskie Zakłady Zbożowe, Mariusz Pupin - Aqua Grupa SBS oraz Adam Stadnik.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-04

Forum Firm Rodzinnych | Wrocław | Spotkanie Regionalne |

We Wrocławiu w Hotelu Monopol w czwartek 4 października odbyło się kolejne ze spotkań regionalnych, w czasie którego wręczono wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm w regionie. Wraz z z pozostałymi partnerami Forbes'a tj. LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode oraz Blachy Pruszyński mieliśmy przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym oczywiście firm rodzinnych. Debata dotyczyła wyzwań firm rodzinnych. Czy bycie firmą rodzinną jest błogosławieństwem czy problemem? Czy istnieją modele sukcesji? Jakie jest otoczenie prawne procesów sukcesyjnych?  W debacie wzięli udział również przedsiębiorcy z regionu Citronex oraz Claudie Design. Energetyczna dyskusja z debaty przeniosła się również w rozmowy kuluarowe.

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-09-27

Forum Firm Rodzinnych | Sopot |Spotkanie Regionalne |

W Sopocie w Hotelu Haffner w dniu 27 września br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na spotkaniu oprócz debaty dotyczącej plusów i minusów bycia firmą rodzinną, wręczenia statuetek dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie oraz dość osobistych wypowiedzi sukcesorów jak również przedstawicieli nestorów, głos zabrali przedsiębiorcy. Właśnie to było mocą tego spotkania - energia i  intuicyjne wypowiedzi przedstawicieli firm rodzinnych. W debacie udział wzięli: Bartosz Ziaja - Ziaja, Aleksandra Jasińska - Kloska - Darpol, Andrzej Gliński - Bank Millenium, Przemysław Mitraszewski - LPP, Beata Mońka - Business Mentor. 

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-09-25

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Relacja z Debaty

Na stronie forbes.pl już dziś relacja z debaty, która odbyła się na start projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes. W debacie nt. 'Firmy rodzinne - siła tradycji, wyzwania przyszłości' wzięli udział: mec. Piotr Grabowski, Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millenium,Piotr Voelkel - Vox, Bartłomiej Skrzydlewski - Amplus, Andrzej Osiński- Bisnode, a poprowadził ją redaktor naczelny Forbes Polska - Paweł Zielewski. 

Relacja na stronach Forbes >>> Forum Firm Rodzinnych Forbes - forbes.pl oraz w galerii na dole strony.

2018-09-20

Forum Firm Rodzinnych | Kraków | Spotkanie regionalne | 

Pierwsze z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes za nami. W Krakowie w Hotelu Starym spotkaliśmy się w czwartek 20 września w gronie zacnych gości. Prowadzący imprezę - Roman Młodkowski, moderator debaty 'Wyzwania Firm Rodzinnych' - I Zastępca redaktora naczelnego Forbes Polska - Eryk Stankunowicz, mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy, Prezes Ziko Apteka - Jan Zając, Andrzej Gliński - Członek zarządu Banku Millenium, Janusz Komurkiewicz - Fakro, Przemysław Mitraszewski - LPP. Poza debatą odbylo się wręczenie nagród dla Najszybciej Rosnących Firm Rodzinnych w regionie.

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-08-06

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Zapowiedź

W ramach działań na rzecz przedsiębiorczości rodzinnej pośród naszych aktywności znalazł się projekt organizowany przez Forbes pod nazwą „Forum Firm Rodzinnych”. Wraz z Forbes, Bankiem Millenium, Bisnode realizujemy cykl spotkań regionalnych, w czasie których rozmawiać będziemy o potrzebach firm rodzinnych, o firmach rodzinnych okiem doświadczonych przedsiębiorstw, o firmach rodzinnych z perspektywy doradców prawnopodatkowych, jak również o firmach rodzinnych jako firmach z wartościami rodzinnymi, tradycją  i  genem przedsiębiorczości.

Nasz udział w projekcie wiąże się z merytorycznym wkładem wiedzy w zakresie aspektów prawnych dotyczących firm rodzinnych oraz dzieleniem się doświadczeniami w pracy z firmami rodzinnymi w obszarze prawnym, w tym w zakresie zmiany pokoleniowej. W ramach projektu zrealizowano ranking firm rodzinnych, a na spotkaniach regionalnych wręczane będą statuetki i dyplomy oraz wyróżnienia specjalne. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń projektu, które relacjonowane będą na forbes.pl oraz magazynie Forbes.

Fot. Agata Dąbrowska

              

              

              

              

              

              

              

              

FORUM FIRM RODZINNYCH FORBES