In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Forum Firm Rodzinnych Forbes

wrzesień 2021

FORUM FIRM RODZINNYCH - EDYCJA IV - 2021 - RANKING FIRM RODZINNYCH

Forum Firm Rodzinnych Forbes powraca! Spotkamy się by wyróżnić firmy rodzinne i porozmawiać o tym jak poradziły sobie w czasie epidemii Covid. We wrześniowym numerze Forbes ukazał się Ranking Firm Rodzinnych 2021, a już we wrześniu spotkamy się z wyróżnionymi firmami z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zapraszamy na relacje na Linked in i naszego bloga www.rodzinywbiznesie.pl

OBEJRZYJ FILM Z DRUGIEJ EDYCJI 

grudzień 2020

Mijający rok był inny niż poprzednie. Szok i przerażenie zmienił się w patrzenie na bezpieczeństwo firmy, refleksję spowodowaną koronawirusem - 'coraz więcej firm rodzinnych dostrzega istotę i potrzebę reorganizacji i zapewnienia bezpieczeństwa własnym firmom i kolejnym pokoleniom również kontekście ochrony bezpieczeństwa aktywów rodziny. Sytuacja epidemii uświadomiła konieczność zmian, które powinny być wdrożone wcześniej.' Obudziła również możliwość 'tanich zakupów', na które wychodzą firmy rodzinne. Pojawia się coraz więcej firm, które będą na sprzedaż i takich, które chcą przejmować inne firmy rodzinne.

Jak ostatnie doświadczenia zmienią podejście do prowadzenia biznesu rodzinnego? Jak zmieni się jego otoczenie, tak makroekonomiczne, jak i prawne? Co z fundacją rodzinną?

Relacja z debaty w styczniowym numerze Forbes Polska oraz na forbes.pl

Beata Krzyżagórska-Żurek, Pawel ZielewskiDariusz Duma -FBN PolandGrzegorz Maliszewski - Bank MillenniumKrzysztof Ogorzałek - Inicjatywa Firm RodzinnychJan Kolanski - Colian, Kazimierz Wierzbicki - Trefl S.A.

Plik do pobrania - debata Forum Firm Rodzinnych Forbes 


listopad 2020

Forum Firm Rodzinnych Forbes - III Edycja w jakże innej odsłonie niż wszystkie poprzednie edycje.

Wraz z pozostałymi partnerami jesteśmy z Państwem - Bank Millennium, FBN Poland, Bisnode.

Zachęcamy do zapoznania się z debatą - tutaj

'Wartości, na których przez dekady budowano firmy rodzinne, były kolejną tarczą, która umożliwiła przetrwanie podczas pierwszej fali kryzysu epidemicznego i gospodarczego'

 

 

marzec 2020 roku

'Forum firm rodzinnych to idealna platforma wymiany poglądów na temat wyzwań i problemów firm rodzinnych m.in. takich jak sukcesja, rozwój, digitalizacja czy inwestycje. Firmy rodzinne to fundament i przyszłość polskiej gospodarki' - mec. Piotr Grabowski (Magazyn Forbes/ marzec 2020)

 

2019-11-22

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes miało miejsce w Katowicach w przepięknym Hotelu Monopol. 21 listopada zgromadzili się przedsiębiorcy z województwa śląskiego oraz opolskiego. Rozmowa panelowa, poprowadzona przez Ryszarda Holzera z redakcji Forbes Polska, była swego rodzaju podsumowaniem drugiej edycji spotkań na Forum Firm Rodzinnych, podkresleniem, że firmy rodzinne są cenne, są odpowiedzialne - również za lokalne społeczności, są innowacyjne i chcą się rozwijać, wykorzystując także proces sukcesyjny, zmianę pokoleniową, czasem proces sprzedaży biznesu, by rozwinąć przedsięwzięcia gospodarcze, czasem zdywersyfikowane pod względem branży, chcą również wychodzić z marką na rynki zagraniczne.

W panelu udział wzięli: Piotr Grabowski, Andrzej Gliński, Przemysław Mitraszewski, Marcin Zachowicz, Tadeusz Dulian, Wojciech Jabłoński i Wacław Szafran.


2019-11-20

W Krakowie 19 listopada miała miejsce Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Podczas rozmowy panelowej mowa była o tym jak bardzo firmy rodzinne są cenne dla polskiej gospodarki - posiadają cechę, która pozwala im przetrwać w kryzysie, są skłonne zainwestować rodzinny kapitał w rozwój biznesu. Zmiana w firmie rodzinnej - sukcesja, dywersyfikacja działalności, sprzedaż biznesu w celu rozwoju innych przedsięwzięć biznesowych czy automatyzacja, digitalizacja są nieodzwoną cześcią rozowju firm rodzinnych, równiez często wyzwaniem.

W panelu wzięli udział: Magdalena Pazgan, Piotr Grabowski, Andrzej Barański, Przemysław Mitraszewski, Andrzej Gliński, Tadeusz Dulian oraz Ryszard Holzer jako moderator dyskusji.

Ogromne gratulacje dla wyróżnionych firm.

 

2019-11-15

W czwartek 14 listopada odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes dla przedsiębiorców z regionu mazowieckiego oraz podlaskiego. W Warszawie, podczas panelu, dyskusja skupiła się na istotności określania biznesu jako rodzinnego oraz wartościach rodzinnych, które przekładają się na funkcjonowanie firmy. Podkreslano również wagę doradców zewnętrznych w procesach sukcesyjnych oraz w drodze rozwoju firm.

W panelu udział wzięli: Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy GWLAW, Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Zbigniew Głuchowski - PFR TFI S.A. Marcin Zachowicz - TDJ S.A., Kacper Sosnkowski - KROSS S.A. oraz Jacek Ptaszek - JMP Flowers. Debatę moderował Paweł Zielewski - Forbes Polska. Kolejny raz mogliśmy wysłuchać inspirujących historii biznesów rodzinnych, dla których był ten wieczór. Gratulujemy wyróżnionym.

 

2019-11-12

W czwartek 7 listopada odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes w Pabianicach gromadząc przedsiębiorców z województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Podczas gali odbyła się tradycyjnie debata dyskusyjna, podczas której mowa była o przewadze firm rodzinnych w rodzimej gospodarce. W debacie udział wzięli:

Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Adam Rozwadowski - Enel -Med

Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium

Zbigniew Głuchowski - PFR TFI S.A.

Tadeusz Dulian - Deloitte

Marzena Sczątkowska - Topić - Renex

Debatę moderował Paweł Zielewski - redaktor naczelmny Forbes Polska

Spotkanie pełne historii biznesów rodzinnych. Wyjątkowa atmosfera, którą tworzą właściciele firm rodzinnych, zachęca do dzielenia się swoimi historiami i przeżyciami. Gratulujemy wyróżnionym.


 

 

2019-11-05

W minioną środę, 30 października w Toruniu zebrali się przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego, aby odebrać wyróżnienia i wyrazy uznania dla Najcenniejszych Firm Rodzinnych w regionie. Ze strony kancelarii gości powitał wspólnik zarządzający - r.pr. Piotr Grabowski. Podczas spotkania odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

Henryk Orfinger - współzałożyciel i wiceprezes Dr Irena Eris S.A.

Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium

Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik zarządu LPP S.A.

Anna Para - PFR TFI S.A.

Aleksandra Jasińska Kloska - Darpol

dyskusję poprowadził Ryszard Holzer - Forbes Polska

Rozmowa skupiła sie na wartościach firm rodzinnych, dotąd nienazywanych, a zawsze istniejących. To z nimi powstawały biznesy w latach przełomu i to znimi dziś firmy wtedy powstałe, dziś się rozwijają i dzis przed nimi stoi problem sukcesji. 

Gratulujemy wyróżnionym firmom i do zobaczenia w województwie łódzkim.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-10-28

We wtorek 22 października odbyła się Gala Forum Firm Rodzinnych Forbes w Szczecinie. Na spotkaniu zgromadzili się przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. W panelu dyskusyjnym ' Czy w Polsce opłaca się być firmą rodzinną?' udział wzięli:

r.pr. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Artur Czepczyński - właściciel i Prezes Zarządu ABC Czepczyński 

Paweł Gąsior - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI 

Andrzej Gliński  - Członek Zarządu, Bank Millennium

Katarzyna Łakińska - Właściciel V&P Group, Przewodnicząca Rady Nadzorczej FBN Poland

Przemysław Mitraszewski - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

oraz jako moderator - Ryszard Holzer - Forbes Polska

Podczas dyskusji mówiono o jednym z rozwizań w procesie sukcesji, jakim są fuzje i przejęcia oraz roli radcy prawnego w takim procesie. 

Gratulujemy wyróżnionym firmom z regionu zachodniopomorskiego i lubuskiego.

A już w najbliższą środę spotkanie w Toruniu.

__________________________________________________________________________________

2019-10-21

We Wrocławiu w minioną środę odbyło się kolejne spotkanie regionalne z cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na Gali zebrali się przedsiębiorcy z województwa dolnosląskiego wyróżnieni w rankingu Najcenniejsze Firmy Rodzinne. Gratulujemy wyróżnionym. Podczas Gali odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

Andrzej Gliński - członek zarządu, Bank Millennium

Zbigniew Głuchowski - Dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej 

Katarzyna Osadkowska - Współwłaściciel i Członek Zarządu, Osadkowski S.A.

Wojciech Wróbel - Grupa Wróbel

Dyskusję moderował Redaktor Naczelny Forbes - Paweł Zielewski

Podczs dyskusji mowa była o zaangażowaniu sukcesorów w firmę rodzinną, o przewadze firm rodzinnych w relacjach biznesowych oraz otoczeniu prawnym wyzwań, jakie stoją przed firmami rodzinnymi.

Gratulacje dla wyróżnionych firm.

 _________________________________________________________________________________

2019-10-14

W Rzeszowie 10 października odbyło się kolejne spotkanie regionalne z cyklu Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na Gali zebrali się przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego oraz lubelskiego.

Podczas spotkania odbyła się debata dyskusyjna, w której udział wzięli:

r.pr. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Przemysław Mitraszewski - pełnomocnik zarządu LPP S.A.

Andrzej Gliński - członek zarządu Bank Mlllennium

Krzysztof Nowosad - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI S.A.

Tadeusz Dulian - doradca biznesu rodzinnego Deloitte

Magdalena Pazgan-Wacławek- CEO& współwłaściciel KAP Holding

a prowadził ją Ryszard Holzer - Forbes

 

Gratulujemy wyróżnionym przedsiębiorstwom.

 

 

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-10-01

Spotkanie regionalne w Sopocie, które odbyło się w miniony czwartek w Hotelu Haffner, skupiło przedsiębiorców z województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Podczas Gali silna reprezentacja z naszej kancelarii wzięła udział w panelu dyskusyjnym: r.rp. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający. W panelu wzięli również udział:

Artur Czepczyński - Prezes Zarządu/ Właściciel ABC Czepczyński

Andrzej Gliński - Członek zarządu Banku Millennium

Wojciech Jabłoński - Fundusz Ekspansji Zagranicznej PFR TFI

Przemysław Mitraszewski - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

Michał Nowak - Dyrektor Zarządzający, TDJ

Dyskusja skupiła sie na odpowiedzi na pytanie: ' Czy opłaca się być firmą rodzinną?' Wszyscy byli zgodni co do odpowiedzi - tak, opłaca się być firmą rodzinną. W rozmowie poruszono temat strukturyzacji właścicielskiej oraz odpowiedzialnego biznesu, zarówno odpowiedzialnego społecznie, jak i właścicielsko.

Ciekawy moment, kiedy Pan Artur Czepczyński zaprezentował podczas panelu projekt swojej firmy, projekt poświęcony edukacji dzieci - ABC Ekonomii, którego zadaniem jest upowszechnienie edukacji finansowej wśród najmłodszych. To dowód na to, jak silna jest jedna z wartości cechujących firmy rodzinne - odpowiedzialność - za biznes i jego otoczenie.

Podczas Gali odbyło się wręczenie wyróżnień dla firm z regionu oraz bankiet.

Gratulujemy wyróżnionym oraz dziękujemy za obecność. 

 

 

Więcej informacji i zdjęć na stronach Forum Firm Rodzinnych Forbes

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-09-20

Pierwsze ze spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes odbyło sie w dniu wczorajszym w Puszczykowie k. Poznania. Podczas gali odbyła sie debata, w której udział wzięli:

Paweł Zielewski - redaktor naczelny Forbes, jako moderator

Piotr Grabowski - wspólnik w Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Andrzej Gliński - Członek Zarządu, Bank Millennium

Wojciech Jabłoński - Fundusz Ekspancji Zagranicznej PFR TFI

Michał Kwiatkiewicz - Współwłaściciel i Członek Rady Nadzorczej, Yes Biżuteria S.A, FBN Poland

Andrzej Szymański - Właściciel Lars, FBN Poland

Patrycja Szwarczyńska - Brown - Współwłaściciel i Członek Rady Nadzorczej , Biofarm Sp. z o.o., FBN Poland

Żywa dyskusja skupiała sie na potrzebach firm rodzinnych, w tym potrzebie zrzeszania się, aby wspólnie działać na rzecz zmiany, która powinna wesprzeć przedsiębiorców w budowaniu i rozwijaniu biznesów.

Wspominano również o Zielonej Księdze opublikowanej przez Ministerstwo Przedsiebiorczości i Technologii 13 września br. i pracach, które są wykonywane, aby powstała w polskim porządku prawnym fundacja prywatna oraz potencjale jaki jest w firmach rodzinnych działającyh wspólnie, również z doradcam prawnymi.

Poszukując odpowiedzi na zasadnicze pytanie tegorocznego Forum Firm Rodzinnych Forbes : 'Czy opłaca się być firmą rodzinną w Polsce”, dotknęliśmy głębi tematyki związanej z tą jakże specyficzną materią. Firmy rodzinne są decydującym elementem naszej gospodarki, są bardziej zorientowane na potrzeby swoich pracowników i odpowiedzialne społecznie - to główne konkluzje dyskusji.

Podczas gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla Najcenniejszych Firm Rodzinnych w województwie wielkopolskim. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy organizatorowi i pozostałym partnerom.

 

 

Więcej zdjęć na forbes.pl

 

2019-08-30

Druga edycja Forum Firm Rodzinnych Forbes rozpoczęła się debatą redakcyjną. Kancelaria Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. po raz kolejny została wyłącznym partnerem prawnym II edycji Forum Firm Rodzinnych Forbes. „Czy opłaca się być firmą rodzinną?” – taki był motyw przewodni debaty inaugurującej II edycję Forum Firm Rodzinnych Forbes – relacja z wydarzenia w wrześniowym Magazynie Forbes i na stronach forbes.pl.

To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla Kancelarii uczestniczyć w tym przedsięwzięciu w gronie tak znakomitych prelegentów:

Paweł Zielewski – redaktor naczelny Forbes – jako moderator

Adam Rozwadowski – Prezes Zarządu Enel – Med. S.A.

Andrzej Gliński- członek zarządu Banku Millenium S.A.

Andrzej Osiński – członek zarządu Bisnode S.A.

Katarzyna Łakińska – przewodnicząca rady nadzorczej FBN Poland

Przemysław Mitraszewski – Pełnomocnik Zarządu LPP S.A.

Ewa Małyszko – prezes Zarządu PFR TFI S.A.

Michał Nowak – managing director TDJ S.A.

Piotr Grabowski – wspólnik zarządzający Kancelarii Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych  sp. k.

 

 

 __________________________________________________________________________________

 

2019-06-19

Forum Firm Rodzinnych okazało się jednym z najważniejszych projektów Magazynu Forbes'

Jesienią rusza kolejna edycja Forum Firm Rodzinnych. Spotkamy firmy rodzinne w 10 lokalizacjach, wyróżnione zostaną przez Magazyn Forbes kolejne przedsiębiorstwa rodzinne, które budują wielopokoleniowe przedsięwzięcia, których marzeniem jest dalszy rozwój, również globalnie. Organizator Magazyn Forbes wraz z Partnerami, merytoryczne dyskusje, historie firm rodzinnych, historie procesów sukcesyjnych, historie ludzi, którzy budują biznes na fundamentach wartości rodzinnych. A już dziś przypominamy redakcyjną debatę rozpoczynającą minioną edycję Forum Firm Rodzinnych. Czy kolejna edycja podniesie świadomość istotności planowania procesów przebiegających w firmach? Czy na postawione pytania padną jednoznaczne odpowiedzi? Jak bardzo firmy rodzinne są istotne dla polskiej gospodarki? I jak duża wartość kryje się w ich odpowiedzialności?

Zapraszamy do obejrzenia debaty rozpoczynającej I edycję (2018). Jak wygląda sytuacja rodzinności w biznesie dziś, a jak będzie wyglądać w kolejnych pokoleniach?

2019 - 01-08 

Forbes docenia partnerstwo. Dziś otrzymaliśmy z rąk przedstawicieli Magazynu Forbes wyróżnienie i statuetkę za współpracę parterską w I edycji Forum Firm Rodzinnych. Dziękujemy za gest uznania.

2018-11-21

Forum Firm Rodzinnych | Warszawa | Spotkanie Regionalne |

W czwartek 15 listopada w Warszawie odbyło się ostatnie z ośmiu spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Spotkanie poprowadził Roman Młodkowski, gospodarzem debaty był redaktor Paweł Zielewski, jego goścmi byli: mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski - przedstawiciel Zarządu LPP S.A., Marcin Ochnik - Prezes firmy Ochnik, Adam Chrościelewski  - Deloitte. W trakcie debaty padały pytania o wartości firmy rodzinnej, o narzędzia do zbudowania wielopokoleniowej firmy rodzinnej, wyzwania firm rodzinnych oraz jak to jest być firmą rodzinną? Dziękujemy przybyłym i gratulujemy wyróżnionym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę organizatora - Ringer Axel Springer - Forbes, oraz partnerom - LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode Polska, Blachy Pruszyński.

 Galeria zdjeć na dole strony i na Forbes.pl

 

2018-11-13

Forum Firm Rodzinnych | Poznań | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek tj. 8 listopada Forum Firm Rodzinnych i Gala rozdania nagród dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie odbyła się w Poznaniu. Organizator - Forbes Polska wraz z partnerami - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Bank Millennium, LPP S.A., Bisnode oraz Blachy Pruszyński oraz z regionalnymi i nie tylko przedsiębiorcami rodzinnymi wzięli udział w wieczornej gali. Podczas spotkania odbył się panel, który moderował red. Paweł Zielewski, a dyskutowali: Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Tadeusz Dulian - Deloitte, Maciej Duda - Duda Holding.

Podczas gali zostały również wręczone wyróżnienia dla Firm Rodzinnych z regionu.

Poznańska gala obfitowała w przedsiębiorczych gości jak również w trudne pytania o sukcesję, rodzinność w firmach, konflikty, mozliwe rozwiązania prawne, w tym wejście funduszy inwestycyjnych. 

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

 

2018-10-23

Forum Firm Rodzinnych | Łódź | Spotkanie Regionalne |

W dniu 23 października Forum Firm Rodzinnych zawitało do Łodzi, gdzie przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w spotkaniu dla firm rodzinnych. Spotkanie poprowadził tradycyjnie Roman Młodkowski, a debatę moderował redaktor Paweł Zielewski, a jego gcośmi byli nie tylko przedstawiciele partnerów wydarzenia tj., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Piotr Mitraszewski - LPP S.A., ale także goście, dla których rodzinność w firmie jest naturalna i przejmowana z pokolenia na pokolenie: Zbigniew Leszek - Założyciel Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, Jacek Furman - Prezes Aflofarm. W debacie wzięli udział również - Adam Mariański - Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Tadeusz Dulian - Deloitte. Dyskusja była bardzo żywa, obitowała w spontaniczne wypowiedzi, opowieści o przeprowadzonych ze skutkiem sukcesji. Padały pytania o to co jeśli nie ma sukcesora? Jakie są możliwości rozwiązań prawnych, jakie szanse daje nam ustawodawstwo w kraju i jakich rozwiązań jak np. fundacja rodzinna, nie ma jeszcze w Polsce.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-10-22

Forum Firm Rodzinnych | Katowice | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek w Hotelu Monopol w Katowicach odbyło się piąte z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes, które prowadził Roman Młodkowski.

Debatę moderował redaktor Eryk Stankunowicz, a panelistami byli: Piotr Grabowski - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Maciej Skucik - Stegu Sp. z o.o.

Debata na temat wyzwań firm rodzinnych obfitowała w merytoryczne pytania i konstruktywne wypowiedzi, refleksje dotyczące wartości firm rodzinnych, rozwiązań w obszarach sukcesji.

Forbes wraz z partnerami wręczył również wyróżnienia dla najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-11

Forum Firm Rodzinnych | Szczecin | Spotkanie Regionalne |

Forum Firm Rodzinnych Forbes zawitało w dniu 11 października do Szczecina, a tam wręczono nagrody dla Najdynamiczniej Rozwijających się Firm Rodzinnych w regionie oraz dyskutowano o Wyzwaniach Firm Rodzinnych. Dyskusję poprowadził Roman Młodkowski, a panelistami byli: Jarosław Bańka - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Krzysztof Łabowski - Bank Millennium, Bartosz Góźdź - Polskie Zakłady Zbożowe, Mariusz Pupin - Aqua Grupa SBS oraz Adam Stadnik.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-04

Forum Firm Rodzinnych | Wrocław | Spotkanie Regionalne |

We Wrocławiu w Hotelu Monopol w czwartek 4 października odbyło się kolejne ze spotkań regionalnych, w czasie którego wręczono wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm w regionie. Wraz z z pozostałymi partnerami Forbes'a tj. LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode oraz Blachy Pruszyński mieliśmy przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym oczywiście firm rodzinnych. Debata dotyczyła wyzwań firm rodzinnych. Czy bycie firmą rodzinną jest błogosławieństwem czy problemem? Czy istnieją modele sukcesji? Jakie jest otoczenie prawne procesów sukcesyjnych?  W debacie wzięli udział również przedsiębiorcy z regionu Citronex oraz Claudie Design. Energetyczna dyskusja z debaty przeniosła się również w rozmowy kuluarowe.

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-09-27

Forum Firm Rodzinnych | Sopot |Spotkanie Regionalne |

W Sopocie w Hotelu Haffner w dniu 27 września br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na spotkaniu oprócz debaty dotyczącej plusów i minusów bycia firmą rodzinną, wręczenia statuetek dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie oraz dość osobistych wypowiedzi sukcesorów jak również przedstawicieli nestorów, głos zabrali przedsiębiorcy. Właśnie to było mocą tego spotkania - energia i  intuicyjne wypowiedzi przedstawicieli firm rodzinnych. W debacie udział wzięli: Bartosz Ziaja - Ziaja, Aleksandra Jasińska - Kloska - Darpol, Andrzej Gliński - Bank Millenium, Przemysław Mitraszewski - LPP, Beata Mońka - Business Mentor. 

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-09-25

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Relacja z Debaty

Na stronie forbes.pl już dziś relacja z debaty, która odbyła się na start projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes. W debacie nt. 'Firmy rodzinne - siła tradycji, wyzwania przyszłości' wzięli udział: mec. Piotr Grabowski, Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millenium,Piotr Voelkel - Vox, Bartłomiej Skrzydlewski - Amplus, Andrzej Osiński- Bisnode, a poprowadził ją redaktor naczelny Forbes Polska - Paweł Zielewski. 

Relacja na stronach Forbes >>> Forum Firm Rodzinnych Forbes - forbes.pl oraz w galerii na dole strony.

2018-09-20

Forum Firm Rodzinnych | Kraków | Spotkanie regionalne | 

Pierwsze z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes za nami. W Krakowie w Hotelu Starym spotkaliśmy się w czwartek 20 września w gronie zacnych gości. Prowadzący imprezę - Roman Młodkowski, moderator debaty 'Wyzwania Firm Rodzinnych' - I Zastępca redaktora naczelnego Forbes Polska - Eryk Stankunowicz, mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy, Prezes Ziko Apteka - Jan Zając, Andrzej Gliński - Członek zarządu Banku Millenium, Janusz Komurkiewicz - Fakro, Przemysław Mitraszewski - LPP. Poza debatą odbylo się wręczenie nagród dla Najszybciej Rosnących Firm Rodzinnych w regionie.

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-08-06

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Zapowiedź

W ramach działań na rzecz przedsiębiorczości rodzinnej pośród naszych aktywności znalazł się projekt organizowany przez Forbes pod nazwą „Forum Firm Rodzinnych”. Wraz z Forbes, Bankiem Millenium, Bisnode realizujemy cykl spotkań regionalnych, w czasie których rozmawiać będziemy o potrzebach firm rodzinnych, o firmach rodzinnych okiem doświadczonych przedsiębiorstw, o firmach rodzinnych z perspektywy doradców prawnopodatkowych, jak również o firmach rodzinnych jako firmach z wartościami rodzinnymi, tradycją  i  genem przedsiębiorczości.

Nasz udział w projekcie wiąże się z merytorycznym wkładem wiedzy w zakresie aspektów prawnych dotyczących firm rodzinnych oraz dzieleniem się doświadczeniami w pracy z firmami rodzinnymi w obszarze prawnym, w tym w zakresie zmiany pokoleniowej. W ramach projektu zrealizowano ranking firm rodzinnych, a na spotkaniach regionalnych wręczane będą statuetki i dyplomy oraz wyróżnienia specjalne. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń projektu, które relacjonowane będą na forbes.pl oraz magazynie Forbes.

Fot. Agata Dąbrowska

              

              

              

              

              

              

              

              

FORUM FIRM RODZINNYCH FORBES