In legibus magis simplicitas quam difficultas placet. (I.2.23.7)

W prawie podoba się bardziej prostota niż zawiłość.
Forum Firm Rodzinnych Forbes

 

2018-11-21

Forum Firm Rodzinnych | Warszawa | Spotkanie Regionalne |

W czwartek 15 listopada w Warszawie odbyło się ostatnie z ośmiu spotkań regionalnych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Spotkanie poprowadził Roman Młodkowski, gospodarzem debaty był redaktor Paweł Zielewski, jego goścmi byli: mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millennium, Przemysław Mitraszewski - przedstawiciel Zarządu LPP S.A., Marcin Ochnik - Prezes firmy Ochnik, Adam Chrościelewski  - Deloitte. W trakcie debaty padały pytania o wartości firmy rodzinnej, o narzędzia do zbudowania wielopokoleniowej firmy rodzinnej, wyzwania firm rodzinnych oraz jak to jest być firmą rodzinną? Dziękujemy przybyłym i gratulujemy wyróżnionym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę organizatora - Ringer Axel Springer - Forbes, oraz partnerom - LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode Polska, Blachy Pruszyński.

 Galeria zdjeć na dole strony i na Forbes.pl

 

2018-11-13

Forum Firm Rodzinnych | Poznań | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek tj. 8 listopada Forum Firm Rodzinnych i Gala rozdania nagród dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie odbyła się w Poznaniu. Organizator - Forbes Polska wraz z partnerami - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Bank Millennium, LPP S.A., Bisnode oraz Blachy Pruszyński oraz z regionalnymi i nie tylko przedsiębiorcami rodzinnymi wzięli udział w wieczornej gali. Podczas spotkania odbył się panel, który moderował red. Paweł Zielewski, a dyskutowali: Agnieszka Krysik, Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Tadeusz Dulian - Deloitte, Maciej Duda - Duda Holding.

Podczas gali zostały również wręczone wyróżnienia dla Firm Rodzinnych z regionu.

Poznańska gala obfitowała w przedsiębiorczych gości jak również w trudne pytania o sukcesję, rodzinność w firmach, konflikty, mozliwe rozwiązania prawne, w tym wejście funduszy inwestycyjnych. 

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

 

2018-10-23

Forum Firm Rodzinnych | Łódź | Spotkanie Regionalne |

W dniu 23 października Forum Firm Rodzinnych zawitało do Łodzi, gdzie przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w spotkaniu dla firm rodzinnych. Spotkanie poprowadził tradycyjnie Roman Młodkowski, a debatę moderował redaktor Paweł Zielewski, a jego goścmi byli nie tylko przedstawiciele partnerów wydarzenia tj. Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Piotr Mitraszewski - LPP S.A., ale także goście, dla których rodzinność w firmie jest naturalna i przejmowana z pokolenia na pokolenie: Zbigniew Leszek - Założyciel Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, Jacek Furman - Prezes Aflofarm. W debacie wzięli udział również - Adam Mariański - Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Tadeusz Dulian - Deloitte. Dyskusja była bardzo żywa, obitowała w spontaniczne wypowiedzi, opowieści o przeprowadzonych ze skutkiem sukcesji. Padały pytania o to co jeśli nie ma sukcesora? Jakie są możliwości rozwiązań prawnych, jakie szanse daje nam ustawodawstwo w kraju i jakich rozwiązań jak np. fundacja rodzinna, nie ma jeszcze w Polsce.

O potrzebie fundacji prywatnej w rodzimej gospodarce pisze równeż Agnieszka Krysik w listopadowym numerze Magazynu Forbes, który już jutro w kioskach.

Relacja z wydarzenia na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-10-22

Forum Firm Rodzinnych | Katowice | Spotkanie Regionalne |

W miniony czwartek w Hotelu Monopol w Katowicach odbyło się piąte z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes, które prowadził Roman Młodkowski.

Debatę moderował redaktor Eryk Stankunowicz, a panelistami byli: Piotr Grabowski - Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Andrzej Gliński - Bank Millennium, Przemysław Mitraszewski - LPP S.A., Maciej Skucik - Stegu Sp. z o.o.

Debata na temat wyzwań firm rodzinnych obfitowała w merytoryczne pytania i konstruktywne wypowiedzi, refleksje dotyczące wartości firm rodzinnych, rozwiązań w obszarach sukcesji.

Forbes wraz z partnerami wręczył również wyróżnienia dla najdynamiczniej rozwijających się firm w regionie.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-11

Forum Firm Rodzinnych | Szczecin | Spotkanie Regionalne |

Forum Firm Rodzinnych Forbes zawitało w dniu 11 października do Szczecina, a tam wręczono nagrody dla Najdynamiczniej Rozwijających się Firm Rodzinnych w regionie oraz dyskutowano o Wyzwaniach Firm Rodzinnych. Dyskusję poprowadził Roman Młodkowski, a panelistami byli: mec. Agnieszka Krysik z naszej kancelarii, Jarosław Bańka - Pełnomocnik Zarządu LPP S.A., Krzysztof Łabowski - Bank Millennium, Bartosz Góźdź - Polskie Zakłady Zbożowe, Mariusz Pupin - Aqua Grupa SBS oraz Adam Stadnik.

Relacja na stronach Forbes i w galerii na dole strony.

2018-10-04

Forum Firm Rodzinnych | Wrocław | Spotkanie Regionalne |

We Wrocławiu w Hotelu Monopol w czwartek 4 października odbyło się kolejne ze spotkań regionalnych, w czasie którego wręczono wyróżnienia dla najszybciej rozwijających się firm w regionie. Wraz z z pozostałymi partnerami Forbes'a tj. LPP S.A., Bank Millennium, Bisnode oraz Blachy Pruszyński mieliśmy przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym oczywiście firm rodzinnych. Debata dotyczyła wyzwań firm rodzinnych. Czy bycie firmą rodzinną jest błogosławieństwem czy problemem? Czy istnieją modele sukcesji? Jakie jest otoczenie prawne procesów sukcesyjnych? Agnieszka Krysik przedstawiała i wyjaśniała możliwe rozwiązania. W debacie wzięli udział również przedsiębiorcy z regionu Citronex oraz Claudie Design. Energetyczna dyskusja z debaty przeniosła się również w rozmowy kuluarowe.

Relacja na stronach Forbes oraz w galerii na dole strony.

2018-09-27

Forum Firm Rodzinnych | Sopot |Spotkanie Regionalne |

W Sopocie w Hotelu Haffner w dniu 27 września br. odbyło się kolejne z cyklu spotkań regionalnych realizowanych w ramach Forum Firm Rodzinnych Forbes. Na spotkaniu oprócz debaty dotyczącej plusów i minusów bycia firmą rodzinną, wręczenia statuetek dla najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w regionie oraz dość osobistych wypowiedzi sukcesorów jak również przedstawicieli nestorów, głos zabrali przedsiębiorcy. Właśnie to było mocą tego spotkania - energia i  intuicyjne wypowiedzi przedstawicieli firm rodzinnych. W debacie udział wzięli: Agnieszka Krysik z Grabowski i Wspólnicy, Bartosz Ziaja - Ziaja, Aleksandra Jasińska - Kloska - Darpol, Andrzej Gliński - Bank Millenium, Przemysław Mitraszewski - LPP, Beata Mońka - Business Mentor. 

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-09-25

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Relacja z Debaty

Na stronie forbes.pl już dziś relacja z debaty, która odbyła się na start projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes. W debacie nt. 'Firmy rodzinne - siła tradycji, wyzwania przyszłości' wzięli udział: mec. Piotr Grabowski, mec. Agnieszka Krysik - Grabowski i Wspólnicy, Andrzej Gliński - członek zarządu Banku Millenium,Piotr Voelkel - Vox, Bartłomiej Skrzydlewski - Amplus, Andrzej Osiński- Bisnode, a poprowadził ją redaktor naczelny Forbes Polska - Paweł Zielewski. 

Relacja na stronach Forbes >>> Forum Firm Rodzinnych Forbes - forbes.pl oraz w galerii na dole strony.

2018-09-20

Forum Firm Rodzinnych | Kraków | Spotkanie regionalne | 

Pierwsze z ośmiu spotkań regionalnych realizowanych w ramach projektu Forum Firm Rodzinnych Forbes za nami. W Krakowie w Hotelu Starym spotkaliśmy się w czwartek 20 września w gronie zacnych gości. Prowadzący imprezę - Roman Młodkowski, moderator debaty 'Wyzwania Firm Rodzinnych' - I Zastępca redaktora naczelnego Forbes Polska - Eryk Stankunowicz, mec. Piotr Grabowski - wspólnik zarządzajacy, Prezes Ziko Apteka - Jan Zając, Andrzej Gliński - Członek zarządu Banku Millenium, Janusz Komurkiewicz - Fakro, Przemysław Mitraszewski - LPP. Poza debatą odbylo się wręczenie nagród dla Najszybciej Rosnących Firm Rodzinnych w regionie.

Relacja ze spotkania na stronach Forbes oraz w galerii zdjęć na dole strony.

2018-08-06

Forum Firm Rodzinnych Forbes | Zapowiedź

W ramach działań na rzecz przedsiębiorczości rodzinnej pośród naszych aktywności znalazł się projekt organizowany przez Forbes pod nazwą „Forum Firm Rodzinnych”. Wraz z Forbes, Bankiem Millenium, Bisnode realizujemy cykl spotkań regionalnych, w czasie których rozmawiać będziemy o potrzebach firm rodzinnych, o firmach rodzinnych okiem doświadczonych przedsiębiorstw, o firmach rodzinnych z perspektywy doradców prawnopodatkowych, jak również o firmach rodzinnych jako firmach z wartościami rodzinnymi, tradycją  i  genem przedsiębiorczości.

Nasz udział w projekcie wiąże się z merytorycznym wkładem wiedzy w zakresie aspektów prawnych dotyczących firm rodzinnych oraz dzieleniem się doświadczeniami w pracy z firmami rodzinnymi w obszarze prawnym, w tym w zakresie zmiany pokoleniowej. W ramach projektu zrealizowano ranking firm rodzinnych, a na spotkaniach regionalnych wręczane będą statuetki i dyplomy oraz wyróżnienia specjalne. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń projektu, które relacjonowane będą na forbes.pl oraz magazynie Forbes.

Fot. Agata Dąbrowska